| xRaduC a întrebat:

Este în regulă să încerc să contactez o persoană pe care am blocat-o de mai de mult (și ea pe mine) cu rolul de a afla ce a deranjat-o (cred că nu am făcut nimic greșit și doar eram prietenos cu toți, cred că de aia nu mă voia) de a fost nevoită să să recurgă la acest gest (eu știu de ce am făcut-o: minciuni peste minciuni, răutate cu ceilalți, apela la amenințări)?
Este vorba de o fată... sad Vă rog, cei care căutați doar să vă amuzați, dați skip acestei întrebări, doresc seriozitate. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| AndreeaCristina697 a răspuns:

Incearca sa-i dai mesaj. Daca nu risti, nu castigi.Nu ai nimic de pierdut.Ai doar de castigat...

| xRaduC explică (pentru AndreeaCristina697):

Faza e că AM ce pierde. happy "În joc" sunt sentimentele mele. Voi încerca totuși să o contactez... Ai dori să afli reacția?

| AndreeaCristina697 a răspuns (pentru xRaduC):

Da. Oricum, incearca sa fi calm si sa-i explice ce simti pentru ea.Succes!

| xRaduC explică (pentru AndreeaCristina697):

Pai, nu e vorba chiar de o relatie, e mai degraba doar o neintelegere de mai de mult... Ideea e ca mi-a placut de ea, i-am spus asta, m-a refuzat. Am stat totusi in acelasi mediu si am continuat sa ne vorbim, iar alta data am mai incercat sa ii spun odata ceea ce simt pentru ea, si de data aceasta m-a ignorat, chiar urat, doar ca am aflat ca prietenul meu cel mai bun ma tradase pentru ea si a ascuns relatia dintre el si ea. M-a si amenintat cu multe lucruri urate, l-am intrebat de ce facuse asta si imi spune ''daca nu am alta posibilitate'' si i-am spus ''bine, atunci pa, sper sa nu ne mai auzim niciodata''. Nu a durat prea mult, 2 saptamani, pana cand l-a numit ''gandac'' si a venit inapoi la mine acest prieten... L-am acceptat totusi asa cum era, doar ca am redus mai bine de peste jumatate din activitatile pe care le faceam cu el. Si am stat asa vreo 5 luni fara sa-i fi vorbit fetei (ca sa imi revin de la ''injungherea pe la spate''). Pe parcurs am devenit si mai intelept si am inceput sa imi dau seama si sa pot sta singur fara probleme. Si acum am incercat sa o intreb de ce s-a comportat asa, si singurele lucruri pe care mi le spune sunt:
''Oh okay
Dupa 5 luni
Te ai gandit si tu,
Wow
Ma faci sa rad''
E bine totusi ca am incercat. happy A fost o fata destul de rautacioasa si nerespectoasa, cu toate ca i-am ''intins mana''... Acum vine alta intrebare: unde as putea gasi o fata careia sa ii placa de mine asa cum sunt si sa fie si ca mine (in mare parte)? sad
Multumesc oricum!