| Georgianna3723 a întrebat:

Este necesar sa urmez liceul cu profil chimie-biologie daca vreau ca apoi sa merg la facultatea de medicina - ginecologie?

Răspuns Câştigător
| Rihanna a răspuns:

Nu este neaparata nevoie...nu conteaza ce liceu faci, poti intra la orice facultata.chiar daca in liceu faci mate-info, poti sa mergi la facultatea de litere. dar te'ar ajuta sa ai deja cunostinte in domeniu cand mergi la facultate.

2 răspunsuri:
| Alle_1389 a răspuns:

Liceul iti ofera ceva in plus.
Nu neaparat trebuie sa faci acelasi liceu cu profesia pe care o vei practica.
Cand ajungi la facultatea de medicina.

| crisi20 a răspuns:

Nu neaparat dar ar fi cel mai indicat daca vrei sa faci medicida ar fi cel mai bine sa te duci la mate sau stiinte ca la filo nu se face mai nk si ar trebui sa faci meditatii sau ma rog sa inveti tu in plus