| Turbo223 a întrebat:

Este normal sa nu am iubit la 12 ani? Mie mi se pare scarbos (nu ma judecati) dar multi adulti ma mai intreaba "Ai gagic?" ...mama imi zice ca sunt deja batrana si ca pot sa fac cam ce vrau dar pe bune sunt singurul specimen care in jurul varstei 11-13 ani nu are iubit? Fundita : )

Răspuns Câştigător
| Yasmin875 a răspuns:

Ești destul de mica pentru așa ceva.Mai târziu o să te îndrăgostești de un băiat și nu o să ți se mai pară scârbos să ai iubit.Este un lucru normal.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cum sa-ti zica mama ta asta? laughing)) Vai, nu cred.
Normal ca e normal. laughing Cu cat mai tarziu, cu atat mai bine.

| Vlach a răspuns:

Nu e normal! Nu e normal sa ai iubit! Asteapta pana pe la 17-18 ani, acum poate fi doa4 o prietenie, ei zic in gluma cu "ai gagic" s-a.m.d., dar sa ai iubit la varsta asta nu e normal deloc! Sincer! Asta e problema cu copiii de astazi, vor sa se maturizeze rapid si nu se bucura de cooilarie! Toate vin la timpul lor, la momentul potrivit vei gasi pe cineva, dar deocamdata esti cam mica
Singurul specimen de 11-13 ani care nu are iubit? Eu am 14 ani si nu am iubita, nici nu vreau pana in jur de 18 ani... Nu e nimic anormal la tine, ramai asa pana la timpul potrivit, toate la timpul lor...

| AdelaElena88 a răspuns:

Da! Ești complet normala! Și eu la vârsta ta eram la fel, mi se părea super scârbos cum colegele mele se sărutau în spatele blocului cu băieți de 15 16 ani. Eu încă ma jucam cu păpușile la 12 ani, eram înnebunită după filme ca Camp rock, Starstruck, și multe alte desene, sa nu mai zic de faptul ca îmi plăceau la nebunie filmele bărbie.Imi plăcea sa ma joc la nebunie, sa ies la iarba verde și sa petrec timp cu fratele și familia mea. Mama ta poate ți a spus asta în gluma și adulții de obicei glumesc cu chestia asta : dacă ai gagic sau nu.La vârsta ta sunt alte priorități. Concentrează te pe școală foarte mult, sa îți construiești o cultura generala vasta și studiază intens cel puțin o limba străină. Acum ai mult timp, mai târziu o sa ai timp de un iubit. Când va fi va fi, nu grăbi lucrurile, cu cat ești mai matura cu atât vei avea relații mai frumoase și mai armonioase pentru ca ți ai trăit copilăria și nu ai sărit peste etape. Ignora persoanale care te influențează cu privire la acest aspect, și fa ce simți. Bucura te de copilărie cat de mult poți, serios.Ce n-aș da sa mai am 12 ani, și sa nu ma gândesc la facultate și chestii.Multa sănătate:*!

| Turbo223 explică (pentru AdelaElena88):

Multumesc,raspunsul tau m-a ajutat mult.

| AdelaElena88 a răspuns (pentru Turbo223):

Ma bucur

| AdelaElena88 a răspuns:

Și ca fapt divers, cele care aveau iubiți de mici și-au pierdut virginitatea la o vârstă destul de frageda.Pentru ca o relație implica și aspecte de natura sexuala care pentru tine sunt acum destul de greu de perceput și acceptat.Esti mult prea micuța pentru asta și poate fi chiar traumatizant.

| Borsecuț a răspuns:

LOL eu am 14 jumate si nici nu ma gandesc la vreo relatie rolling on the floor Nu am avut vreodata, nu am sarutat vreodata pe cineva si nu am tinut de mana baieti decat la gradinita rolling on the floor Nu te simti prost, ca nu esti singura