| Andreiu68 a întrebat:

Eu am 17ani si 6 luni si ma intreb asa, oare de ce parintii nu ma lasa sa ies in cluburi, sa dorm la baieti peste noapte si mai mult de 21:00-vara,iar iarna 19:00 nu pot sta afara.Ieri a venit un prieten de la,, facultate" si a spus:Hai sa iesim si noi sambata intr-un club". Ceilalti baieti au spus ca ei vin(sunt 11in total si cativa au 19 ani, iar restul 16).Eu le-am spus ca le dau raspunsul joi si pana atuncia vreau sa ii conving pe parinti sa ma lase si pe mine in club,nu am fost niciodata in club, vreau sa stiu si eu cum este, sa ma distrez cu prietenii.Parintii stiu ca sunt un baiat cuminte,la locul meu, nu le-am facut niciodata probleme, invat binicel.Nu au de ce sa se ingrijoreze ca ma duc in club si patesc nu stiu eu ce, sunt cu baietii astia 11 si + ca cunosc tot orasul si ma inteleg bine-adica pot sa spun ca nu am dusmani ca sa patrsc ceva.CUM POT SA II CONVING CA SA MA LESE IN CLUB. FUNDA

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai uitat sa mentionezi in intrebarea asta partea in care din anturajul tau fac parte vreo 7 persoane care sunt sau au fost pe la puscarie ...nu de alta dar omiti din datele problemei

| floresdemayo a răspuns (pentru suntserios):

Știe Columbo, ce știe! : ))

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Au și ei dreptate, că nu te lasă să dormi la băieți, peste noapte. Dormi și tu, la fete! :))
http://i.imgur.com/eI4Qkri.jpg

| UnBroken2016 a răspuns:

Nu te lasa in cluburi si sa dormi la baieti pentru ca esti mica si naiva si cine stie ce se intampla dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au dreptate părinții, nu-ți trebuiesc musai dușmani ca să poată băga ceva in tine, Doamne ferește...se ia de tine și dacă nu-i place fața..adică...bucură-te că ai așa părinți.

Răspuns utilizator avertizat
| Dorin-Mihai_Sîmbotin_1995 a răspuns:

Incerca sa vorbesti cu ei si sa afli de ce nu vor sa te lase sa iesi, explica-le ca vrei sa iesi deorce nu o sa stai toata viata sub tutela lor, eu unul acum multi ani la fel eram dar am inceput sa ies fara la modul la 11 esti inapoi si stateam peste ora au vazut ca m-am intors inapoi intreg si au inceput sa capete incredere, de obicei un parinte nu te lasa fiind ca sta cu grija, explica-le ca ai nevoie sa iesi sa socilizezi sa te distrezi incerca sa o iei pe latura cealalta, intrebai dar voi nu ieseati voi nu va distrati, ce vreti sa stau in casa sa devin o persoana retrasa etc. nu incerca sa ii minti incerca sa te imprietenesti cu ei