| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Eu am hepatita si inca beau dupa o cura stricta de 6 luni(fara bautura, fara mancare nesanatoasa, fara tigari, fara sucuri etc)pe care am tinut-o nefiind fortat de nimeni si mi-am pierdut toata motivatia.Si in alea 6 luni nu tineam dieta pentru ca ma gandeam la ficat si la sanatatea mea, obisnuiam sa-mi spun asta dar stiam de fapt ca ma mint si ma gandeam doar la faptul ca o sa slabesc si o sa arat bine ca sa ma vada lumea,cu alte cuvinte pot spune ca nici macar n-o faceam pentru mine, o faceam doar pentru a fi vazut ''bine'' de altii, mereu am avut o problema cu egoismul, stima de sine, depresia si chestiile de genul.Merita sa ma duc la psiholog, ma poate ajuta fara pastile?

3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Enderanjant pentru tine?

| CelCareRamaneInUrma explică (pentru dinaprilie):

Da,adica ma gandesc ca beau,fac ce vreau,dar o fac cu gandul ca nu mai ma intereseaza ce zic altii de cum arat,dar in acelasi timp ma neglijez pe mine, stiu ca nu e bine ce fac dar tot continui s-o fac, pot spune ca nu mai ma intereseaza de parerea lumii, dar nici nu ma intereseaza de sanatatea mea, constient fiind ca ar trebui sa ma opresc din ceea ce fac.Am renuntat la a-mi pasa ce zice lumea, dar in acelasi timp nu ma gandesc nici la mine, la sanatatea mea, la ceea ce-mi zic eu mie

| dinaprilie a răspuns (pentru CelCareRamaneInUrma):

Ceva o sa mai moara in tine.