| Manaila968 a întrebat:

Eu nu mai pot suporta pe nimeni, m-am saturat sa fiu respins de catre colegii si nu stiu ce se intampla cu mine si ca eu sa ma calmez. Ei gasesc mereu motive si de fiecare data ma minte ca eu sa ma calmez, nu mai pot si nu mai stiu ce sa fac, eu am si probleme de handicap si toata scoala ma stie, ei ma pun sa dansez, ma invata la prostii si rad de mine, fac glume proaste la adresa mea si mai si ma barfesc la toata lumea, ca eu sa ma calmez ei gasesc mereu motive de a ma calma, mintind pe mine intr-un mod respingator. Eu am incercat sa ma inteleg cu ei si sa mai si socializez si nu merge si am incercat sa ma comport frumos cu ei, am mers si la psiholog si la Obregia si tot nu am reusit sa rezolv problema, ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa-ti iei zilnic medicatia data de medic si sa ignori colegii care te sicaneaza.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu am si probleme de handicap. Ce handicap?
Să continui.

| 1997onur a răspuns:

Sai eviți și sa nu mai pui la suflet și inima răutate altor oamenii la inima și suflet mulți oamenii sunt invidioși și au multa multa răutate în ei și lăcomie dar asta nu-i va duce departe in viață și nici bine nu vor ajunge în viața pentrucă își bat joc de viață altor oamenii nevinovați uni oamenii așa sunt cu așa ceva trăiesc ei certuri peste certuri fără sens fără rost ură invidie lăcomiei și prostie uni oamenii cu asta trăiesc și se hrănesc în viața lor bătăuși Joc de alți oamenii nevinovați dar ei nu-și dai seama un singur gram ca exista un Dumnezeu un Dumnezeu pentru tot ce fac ei și judeca ei oamenii nevinovați el aude el vede totul în fața lui nu poți minți și nici fals nu poți sa fi ori când de Inteligent ai fi și matur în fața lui suntem cine suntem noi cu adevărat nici nu-i nevoie sate prezentam sau sa spunem ceva despre noi el vede el aude totul este de ajuns nu-ți trebuie nimic altceva nu-ți dori raul lor și nici nimănui vreodată și niciodată cel mai bine nici eu nu suport oamneii falși și mincinoși ba chiar am și un dar de la Dumnezeu îmi dau seama imediată de omul mincinos și fals și mise face pe loc scârbă laughing)) îmi dau seama cine îmi vrea binele cu adevărat și răul cu adevărat și în acel moment și clipa evit acel om.

| SharpEagle a răspuns:

Salut, spui ceva despre un handicap. La ce anume te referi? E vreo afectiune, o conditie anume a sanatatii?