| fancyLadyGaga a întrebat:

Eu sunt fata dar am o intrebare...de ce baietii scuipa? Fundita la raspunsul serioshappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu sunt baiat si, personal, nu scuip. In primul rand este un gest disgratios si din care se denota lipsa de educatie. In al doilea rand, daca toata lumea ar scuipa pe strada, n-ar fi tara o balta toata? happy
De obicei, baietii scuipa pentru a iesi in evidenta. Pur si simplu unii oameni fac tot ce le sta in putinta sa iasa in evidenta, chiar si prin acte de prost gust/nesanatoase si care dau dovada de proasta crestere(fumeaza, injura, se imbata, bat oameni, scuipa si tot tacamul). Acesti oameni sufera de sindromul "Vreau atentie! " si dupa cum scriam in randurile de mai sus, fac lucruri anormale pentru a se face remarcati.
Cel mai bun remediu pentru a scapa de aceste gesturi, este dupa parerea mea, ca fata de care le place/prietena sa le spuna ca i se pare scarbos/disgratios si sa-l roage sa opreasca acest "obicei", intr-o maniera decenta.
O zi buna!

8 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

De needucaţi ce sunt.

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Pentru ca sunt cocalarii oh go on.

| lory_9422 a răspuns:

Pentru ca se dau smecheri! sa vada lumea ca is golani si prosti!

| Kiddadx a răspuns:

Pt ca au un obicei prost. funda?

| jeleuriursuleti a răspuns:

A devenit un gest reflex. Si mie imi vine sa scuip uneori dar ma abtin cand sunt pe strada. Baietii nu tin cont de maniere, eventual vor sa se dea mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa arate cat de macho sunt dar noi fetele nu putem intelege din asta decat scarba si nesimtire bleah

| CamiRose4 a răspuns:

Din cauza ca fumeaza sau din obisnuintza sau ca sa se de-a ' barbati ' big grin

| Diana_7028 a răspuns:

Pai, in unele cazuri, ei scuipa din cauza tutunului(fumeaza). Deoarece, din cauza tutunului se produce mai multa saliva, si ei trebuie sa o elimine?!?(Asa am citit pe un site, mai demult). Sau in unele cazuri, pentru a se da mari, pentru ca se cred tari daca scuipa, pentru ca asa vor ei, etc.batting eyelashes! fundabatting eyelashes? :*