| vladdd16 a întrebat:

Eu sunt mai timid si cand ma duc cu prietenii la discoteca nu dansez, stau si vb.Intrebarea mea este daca te imbeti esti mai "infipt". Eu nu am baut si nici nu am fumat niciodata. E bine sa te imbeti o data sau de doua ori pe saptamana?

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu trebui sa fii beat! Trebuie consumat alcool in mod rezonabil! Ca sa ai curaj trebuie sa fii ametit!

| iLuzye a răspuns:

Asa e. daca te imbeti esti rupt, nu infipt. Si iti strici si reputatia. Daca bei un pahar/doza de ceva si te apuca putin extazul e OK, dar apoi daca intreci masura, risti, ca pentru un incepator, sa vomiti, sa pici din picioare, si sa te faci de *****. Iti zic, pentru ca am avut experiente cu oameni beti. Cat i-am blestemat in timp ce ii caram acasa la ei. Si n-am mai vrut sa stau prin preajma lor.
Dar oricum. ce faci este sa te ascunzi, practic. Curajul sta si in a te schimba, a te deschide.