| Ana0Maria a întrebat:

Exista barbati care iubesc, dar inseala? Daca da, de ce fac asta?

Răspuns Câştigător
| geop a răspuns:

"Bărbaţii este complicaţi", cum spunea o bătrână. Bărbaţii înseală când nu gândesc cu capul de pe umeri. Bărbatul infidel e ca infractorul: el crede că nu va fi prins niciodată. Înşeală din instinct. Un tip mi-a zis: "îmi înşel nevasta ca să salvez căsnicia, să nu intervină rutina". Asta nu trebuie să fie o scuză. Bărbatul care iubeşte nu va înşela niciodată. Dacă înşeală, sunt egoişti şi incapabili să salveze o relaţie sau să elimine rutina.

10 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Pentru nevoia de nou.

| wolder a răspuns:

Poate exista si barbati, dar exista si femei care fac asta.

| persseuss a răspuns:

Din acelasi motiv din care o fac si femeile. poti sa iubesti o femeie si cu alta sa faci sex doar ca ti place cum arata si sa nu insemne nimic, dar de obicei cand iubesti asa cu foc nu prea poti sa inseli acea persoana, deci ma contrazic singur, si ti raspund si tie totodata la intrebare.NU TE IUBESTE

| BiuL a răspuns:

Eu cred ca si barbatii si femeile care inseala sunt nefericiti sau nesatisfacuti in relatia respetiva, dar prea slabi ca sa ii puna capat. Mai exista si categoria de barbati care inseala pentru ca deh daca nu afla partenera nu are cu ce sa ii dauneze, aia sunt infideli din cauza modului de gandire stupid si nu are nicio relevanta cat de grozava e partenera ei tot nu-si vor schimba conduita. Sunt unii care inseala si pentru ca simt ca nu mai sunt atragatori ca au diferite probleme cu ei insasi, iubita e mereu langa tine ca asta-i rolul ei, te iubesc dar o tipa noua, oare s-ar lasa cucerita, reuseste sa o atraga? vrea sa-si demonstreze lui ca mai poate, ca nu si-a pierdut puterea de seductie.

Răspuns utilizator avertizat
| DaReZon a răspuns:

Un barbat poate iubi o femeie foarte mult. Acesta poate sa o insele cu alta din gelozie (crezand ca femeia il inseala pe acesta), din pasiune trupeasca (pentru a se culca cu alta femeie).

| Ana0Maria explică (pentru DaReZon):

Prima varianta este plauzibila dar a doua? Daca partenera ii ofera sex, de ce are nevoie de altcineva? Daca o iubeste, de ce? Offf...barbatii.

| Voidwithin a răspuns:

Exista tot felul de persoane...Normal ca nu exista cand iubesti pe cineva cu adevarat nu-l inseli si nu-ti bati joc de sufletul lui/ei.

| johnnyMe a răspuns:

Din acelasi motiv pe care il fac si femeile...dar ai pus bine intrebarea ''exista'',iar asta nu inseamna ca toti sau toate sunt la fel!
In general motivele pentru care o persoana inseala sunt multe si tin de mai multi factori :curiozitate, pasiune, slabiciune, caracter, gandire..etc
Raspunsul il gasesti foarte repede daca analizezi situatia fara sa generalizezi!

| Razvann97 a răspuns:

Barbatii care inseala sunt barbati ce nu mai au incredere in ei si in persoana de langa ei, cu toate ca o iubesc nespus de mult. Acel barbat deja se plictiseste, are parte de aceleasi chestii zi de zi, saptamana de saptamana si vrea sa incerce ceva nou. De unde si "Incercati ceva nou de fiecare data care sa va surprinda pe amandoi". Atata timp cat este iubire, este frumusete si intelegere intre ei 2 ( barbatul si femeia ). Dar barbatul ori se plictiseste de femeie dar totusi o iubeste si nu vrea sa o raneasca, ori s-a plictisit de ce primeste de fiecare data, ori nu o mai iubeste dar nu poate renunta la ea din cauza copiilor de exemplu sau alte lucruri. Asta fiind raspunsul unui baiat de 15 ani. Asta cred eu ca se intampla cand apare si a 3-a persoana ( ori de gen feminin ori de gen masculin ). Sper ca ti-am dat un raspuns pe masura.