| VlaDtz99 a întrebat:

Explicati-mi si mie ce este cu illuminati si industria muzicala. Am vazut pe youtube niste filmulete legate de aceste 2 lucruri. Merci

3 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Un grup de oameni care vor sa faca rau unei persoane bune.
Eu asa am inteles.
Pa, pa.

| Hevnoraak a răspuns:

Iluminați au fost o societate secretă în perioada 1700-1800.
Sunt considerați ca o societate care controlează lumea, care pot să facă soarele roz cu puncte albe, să schimbe culoarea cerului și alte prostii.
Totul vine de la o dezinformare răsândită și de la videouri idioate de pe youtube.
Un sfat nu tot ce zboară se mănâncă pe internet.

| Alexaaxc a răspuns:

Parerea mea e ca Illuminati e o maare "teapa". Tu crezi ca o asa-zisa asociatie secreta care ar vrea sa conduca lumea ar lasa semnale atat de evidente si de superficiale? Totul tine de interpretare si de cat crezi tu in teoriile conspiratiei. Eu una prefer sa cred ca unii cu scopuri asa de mari(controlarea populatiei planete) nu ar fi asa prosti sa lase urme peste tot.
Uite aici o sursa din care poti citi mai multe despre istoria acestei organizatii, e mult mai acreditata si mai in masura decat mine sa te lamureasca:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati.
Ce ti-am spus eu e doar o parere persoanala pe care nu o impun, nu inseamna ca am dreptate dar sper ca articolul de mai sus te ajuta s aintelegi mai bine.
Paste fericit!