| Miruna0909 a întrebat:

Femeile urate de ce zic de cele aranjate si frumoase ca sunt ușoare si curv€? Am o colega care e considerată de ceilalti cam uratica, si totusi ea sta si barfeste alte fete frumoase si le catalogheaza ca fiind curv€, dar aproape pe toate le face asa, nu ca ar avea ceva doar cu una.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Invidioasă că alea sunt mai frumoase decat ea.

| dullcat a răspuns:

Se numeste invidie si proasta crestere.Cand unii vad ca nu se pot ridica la nivelul altora, incearca sa-i traga in jos. Trist, mai ales ca modul in care vorbesti despre altii arata si cum iti percepi tu persoana proprie.

| Hyperion7 a răspuns:

Din cauza frustrărilor.

| Yuoia a răspuns:

Ce e urat? Ce e frumos?
E o melodie care spune: E frumos ce-mi place mie.
Caracterul ei e urat, ca barfeste. Ca celelalte or fi cum zice, poate. Dar nu trebuie sa barfeasca.

| Marius22222222222 a răspuns:

Și eu sunt urat dar nu mă iau de altii

Răspuns utilizator avertizat
| sammie a răspuns:

Pentru ca sunt invidioase. Nu te-ai prins?

| Sekim a răspuns:

Intrebare usoara cu raspuns foarte greu. Fara context, imposibil sa primesti un raspuns concludent. Pe scurt, ori e proasta ori e desteapta.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Gelozia...

| Tekken33 a răspuns:

E frustrata cu probleme psihologice

| CristianAlexandruEncea a răspuns:

Este un mecanism voluntar/involuntar de apărare, conștientă fiind de aspectul ei, cauta în asa zisa "concurență" să acapareze cati mai mulți adepți pro/contra intereselor ei.
De obicei persoanele de genul au succes în cercuri cu caractere majoritar slabe, manipulandu-le sistematic.
Dacă le scoți din acea zona de confort, schimbandu-i brusc cercul ai să observi un comportament diametral opus.