| opersoana1996 a întrebat:

Fetelor, ce tip de tunsoare vă place să vedeți la un bărbat? Considerați că tunsoarea unui bărbat spune ceva despre personalitatea acestuia?

5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

In general fetele vad personalitatea barbatilor dupa figura in principal, si tunsoarea are rol dar mai putin, figura transmite increderea in el, bazarea, forta, stabilitatea, capacitatile, vine din trecutul indepartat cand barbatu trebuia sa fie puternic sa apere familia, aia aveau anumita figura, iar ele sunt facute sa citeasca aceste chestii pe figura lui, in functie de asta se declanseaza atractia sau nu, fara sa isi dea seama sau sa poata controla ele asta (de acolo se zice ca inimii nu poti sa-i poruncesti). Barbatii bine, emit astea de pe figura, de aia ii vad ele bine, ca au acele calitati pe care creierul lor le vede si zice "aha, asta e potrivit e bazat e potrivit sa ofere ce trebuie, bum, trebuie sa te cuplezi cu el, te fac sa mori dupa el". De aia barbatii bine atrag privirea, ca nu e nev sa stea de vorba cu el ca sa afle ca e barbat bazat, ca dupa aia afla caracterul si ce au in cap, este altceva. Sa vedem ce raspund si fetele. Ideea este ca nu cumva doar la nivel inconstient sa simta personalitatea si dupa figura sau tunsoara, constient sa nu se prinda, sa simta doar ca il place mult si atat.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de fizionomie, oricum atâta timp cât tunsoarea e potrivită totul e ok.

| Mosotti a răspuns (pentru Andreeush):

Asa am zis si eu, in general fizionomia 90 % apoi accesoriile, tunsoare, barba, imbracaminte, etc. Fizionomia transmite trasaturi masculine evolutioniste, nu parul`, putea fi chel si tot puternic, bazat, fortos era in trecut si putea apara familia, si cum femeia detecteaza la nivel inconstient asta, cum pac se simte atrasa. Cont si parul dar mai putinel.

| alina2k18 a răspuns:

''Considerați că tunsoarea unui bărbat spune ceva despre personalitatea acestuia?''
Depinde cat de gros e portofelu laughing

| Mosotti a răspuns (pentru alina2k18):

Aia e pentru relatie din interes si ai dreptate, dar pentru relatie pe bune, nu conteaza portofelul sub nici o forma. Intrebarea de mai sus nu se refera la cazul de interes.