| OanaCrsM a întrebat:

Fetelor, credeți că e ok să intri într-o relație cu un băiat cu 3-4 ani mai mare, la varsta adolescenței? happy

11 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Depinde cat ai tu, cum se poarta cu tine, mai multe.

| PoUfOuLeTe a răspuns:

E ok si nu e ok.Baietii mai mari cauta fete mai mici din motive care le stim(nu toti)pentru ca cele mici sunt naive si le pot influenta mai usor.

| dragos9234 a răspuns:

Eu nu sunt fata dar iti pot spune ca pana la varsa 18-19 ani nu prea este in regula sa fii intr-o relatie cu un baiat mai mare cu 4 ani ca tine.

| Sadop a răspuns:

Depinde de el happy
Daca e un baiat cuminte, bun, de treaba care nu vrea ceva anume de la tine, e super ok happy. Chiar ai de invatat de la el, iti spun din propie experienta.
Trebuie sa vezi ce gen de baiat e el happy

| RainboyDash a răspuns:

Nu, pentru ca fetele sunt mai mature decat baietii cu 2-3 ani si o relatie intre o fata mai mica si un baiat mai mare e perfect

| AngelHugz a răspuns:

Cred ca da... Eu spun mereu ca iubirea nu are varsta...

| Mlov3u4ever a răspuns:

Eu cred ca da.Cat timp iubirea este reciproca.''In dragoste nu exista varsta''

| CosticaShtrengarul a răspuns:

Atatataia timp cat tu nu ai 10 ani si el/ea e un pedofil (a) de 56 de ani atunci e ok. Bafta!

| OanaCrsM explică (pentru CosticaShtrengarul):

rolling on the floor) eu am 15 ani iar el 18. nu e asa grav, dar m-a amuzat raspunsul tau laughing)
merci.

| niponX a răspuns:

Dragă Oana,

Depinde ce înseamnă la tine adolescență. Eu zic că nu are nimic că ai prieten cu 3 ani mai mare. Te va ajuta să cunoști viața cu alți ochi. E ok
Trebuie să fii conștientă că, fiind mai mare, posibil să îți ceara lucruri care sunt mult prea avansate pentru tine. O relație serioasă cu un asemenea băiat implică multe.
În același timp, el poate să își găsească, mai încolo, o prietenă de vârsta lui și tu vei suferi.
Dar nu e rău să ai un prieten așa.
Mult, mult succes!:*

Cu drag,
niponX

| TeeaD a răspuns:

Atata timp cat e iubire adevarata intre voi...nimic nu mai conteaza.Mai ales varstawinking