| Bogdaaan a întrebat:

Folosesc dimineata Zineryt si seara Brevoxyl, iar dupa o saptamana de utilizare am mancarimi si mi s-a inrosit putin pielea! [mentionez ca zineryt am folosit si inainte cu 4 saptamani]
Ce sa fac? sa folosesc doar Brevoxyl? Din ce cauza am mancarimi?

3 răspunsuri:
| totElodia a răspuns:

Zineryt e un produs cu un procent de aciditate imens. Poate sensibiliza grav tenul folosit in cantitati mari. De aceea te sfatuiesc sa folosesti Zineryt odata la doua zile timp de 2 saptamani, apoi sa-ti lasi tenul neactionat de factori precum creme si unguente timp de 4-5 zile, apoi sa incerci sa folosesti BREVOXYL.
Mancarimea este cauzata, deci, de gradul de aciditate. In cazul in care vei mai face excese cantitative, sau le vei folosi pe ambele zilnic risti o inflamare grava sau chiar posibilitatea de a capata cicatrici inestetice uriase.

| Bogdaaan explică (pentru totElodia):

Am folosit zinery 4 saptamani, dimineata si seara... iar in a 5-a saptamana dimineata zineryt si seara brevoxyl! [recunosc ca poate am exagerat in ultima saptamana cu zinery... mai puneam pe fata si la vreo ora 15:00 xD ]

| JustYourHeroine a răspuns:

Cred ca ar trebui sa folosesti doar unul din produse. P. S. Eu folosesc Zineryt.