| Ana-Maria_Stoica_1998 a întrebat:

Funda! Daca cineva a facut un cont pe Facbeook in care sa rada de mine, pot afla cine l-a facut si de unde anume? Sau politia poate?

5 răspunsuri:
| SAMM0603 a răspuns:

Din pacate nu dar poti raporta acel cont pentru a fi eliminat.
Intri pe pagina respectivului si unde scrie "Prieteni" pui sageata si selectezi Raporteaza/Blocheaza -> Trimite un raport -> Raporteaza contul lui... ->Selectezi a 3 varianta ( Aceasta cronologie mi-a preluat identitatea..etc) -> Prima din lista (si-a asumat identitatea mea).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi ca politia se ocupa cu urmaritul conturilor de facebook doar ca a ras careva de tine?

| umbra09 a răspuns:

Da normal poti sa localizezi chiar tu contul de fb sa vezi de unde este dar e cam greu politia normal ca poate laughing daca pot eu un om simplu cum sa nu poata ei cei care nu cred ca se poate localiza trimiteti un mail la adresa create_account09 si va localizez sa va demonstrez tongue

| BeHappy26 a răspuns:

Pai... e cam greu sa afli tu cine l-a facut, dar daca-r fi sa afli tu...ai putea face asta prin urmatoarele moduri:
1. Sa te gandesti cine ar putea face asta si sa te apropii de persoanele dragi ei/lui, apoi sa afli in final cine este.
2. Sa te uiti la datele contului cu numele tau. Poate vei gasi ceva ce te-ar putea ajuta.
Iar politia... nu cred ca se ocupa cu asa ceva.

| GrappHix a răspuns:

Degeaba dai report la cont, 1 report nu va sterge nimic. si da politia te poate ajuta cel mai mult in acel caz