| tpu1pt a întrebat:

FUNDA ! Salut baieti, am cateva pete de la cosurile sparte, imi puteti recomanda niste creme sau niste leacuri babesti ? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| twxx a răspuns:

Incearca sa aplici o crema cu galbenus pe fata, cauta pe net, are proprietati foarte bune, numa intereseaza-te cum se prepara nu e greu, o faci cu ce ai in casa, si iese ca o masca, o ti vreo 5-10 minute dupa aia o speli, se face ca o masca.

Sau incearca ce-ai de musetel, are efect cicatrizant(adica ajuta la vindecarea raniilor mai repede) si iti face pielea mai frumoasa, cu comprese si tamponezi usor fata.

Ideea e la leacurile astea babesti, este ca trebuie sa te ti de ele efectele se vad abia dupa o saptamana la unii doua, depinde de organism.

O a treia solutie care te-ar putea ajuta ar fi, sa incerci ceva vitamine cu zinc si magneziu. (Asta doar daca vrei sa renunti la leacurile babesti)

Sper ca ti-a fost de ajutor.

| tpu1pt explică (pentru twxx):

Thank's, ai funda.

2 răspunsuri:
| mihaelaioana a răspuns:

Fa`ti o infuzie cu cei de musetel inainte sa-ti strangi cosurile si dupa. incearca sa stai cat mai mult timp pentru a`si face efectul mai bine dupa care da`te cu crema de galbenele pe care o poti cumpara de la farmacie e o cutiuta mica alba cu vreo 3- 4 lei. Bafta!