| Heart2014 a întrebat:

Fundita pentru cel mai concret raspuns...cum se editeaza o poza in sensul ca vreau de exemplu sa ies eu in evidenta intr-o poza....cum pot "acoperi" fundalul cu ceva, sa se vada sters sau chiar deloc?

Răspuns Câştigător
| Monylove a răspuns:

De exemplu:
pasul 1 : Intri in Photo Scape
pasul 2:Intri in "Editor"
pasul 3 :selectezi o poza pe care doresti sa o editezi.
pasul 4:Cauti "crop" si dai click pe el.
pasul 5 :Selectezi cu mouseul partea care doresti sa o decupezi.
pasul 6 : iarasi dai pe crop.
pasul 7 : dai pe save.
pasul 8:dai pe "save as"
pasul 9 :palegi fisierul in care doresti sa salvezi poza si o salvezi.
Sau tot cu ajutorul lui Photoscape:
pasul 1, 2, 3 raman aceeasi si apoi:
pasul 4: cauti:"Tools" si dai click pe el.
pasul 5:cauti "Mosaic"si selectezi intensitatea de mosaic.
paul 6:Selectezi de data aceasta partea pe care doresti sa o acoperi.
si la final salvezi imaginea la fel ca inainte la celelat exemplu.
Sper ca te-am ajutat o zi buna:* si te rog sa-mi raspunzi si tu la intrebarea pe care am postat-o azi.:*

| Heart2014 explică (pentru Monylove):

Multumesc mult pentru ajutor!happy

4 răspunsuri:
| Madzzz a răspuns:

Hei. Cred ca te pot ajuta.
Imi place mult sa editez poze si am gasit un site. http://www.befunky.com/ aici poti folosi mai multe efecte.
Pentru a,, acoperi'' fundalul mai intai iti alegi o poza iar in stanga este o bara unde iti apare BLUR FLITER.
Dai click si dupa selectezi casuta PAINT MODE.
Dai pe amount mai mare, selectezi REVERSE si apesi pe EFFECT. si iti selectezi tu zona pe care vrei sa o acoperi.

Sper ca te-am ajutat.:*

| Heart2014 explică (pentru Madzzz):

Multumesc si tie pentru raspuns dar pentru ca monylove a fost prima, ii voi da fundita ei! mersi inca o data!

| Madzzz a răspuns (pentru Heart2014):

Ok. nici o problema happy