| anonim_4396 a întrebat:

Hai noroc,vreau sa îmi comand și eu un vape fără nicotina de pe eMAG și vreau sa îl ridic personal de la easybox pentru ca sunt minor și când dau sa fac comanda nu ma lasă, îmi spune ca nu se pot ridica personal sau ceva de genu, ce sa fac?(daca puteți sa îmi dati un link cu un vape fără nicotina care se poate livra la easy box)ms!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este ilegal si nterzis copiilor sub 18 ani sa comande sau sa cumpere vape-uri!
Ceea ce vrei tu se incadreaza la ILEGALITATE si cum actuala situatie din tara, cu drogurile si substantele ilegale si interziseeste tinuta sub control si urmarire de catre organele de control si politie, fiindca prea multi copii au ajuns in stare grava in spital, consumandu-le.
Parintii sunt direct raspunzatori pentru banii pe care-i dau copiilor sau pentru faptul ca nu-si educa si supravegheaza copii, lasandu-i sa consume substante ilegale si periculoase.
Deci, nu-ti faci rau numai tie, ci si parintilor tai.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu cred că vei găsi așa ceva, din păcate