| Mădălina_Alexander_1994 a întrebat:

Heei, culoarea mea naturală este brunet iar acum sunt vopsită cu vopsea permanentă roșcat. Cum pot să-mi scot culoarea fără decolorare? Vă rog, dau fundă

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Roscatul ala e pacatos. Tin minte ca m-am facut odata cu nuantator si abia am scapat de el. Chiar si daca te decolorezi va iesi un portocaliu, deci ai nevoie de 2 decolorari ca sa iti iasa blond si astfel sa scapi de nuantele roscate. Sau poti astepta o perioada sa se mai stearga culoarea asta timp in care sa te speli cu zeama de lamaie, detergent de vase si alte chestii din astea care scot culoarea mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca iti sta bine roscata, tu fiind natural bruneta.De ce ai vrea sa scoti repede culoare roscata? In timp se va duce culoarea la spalat.Asa ca stai linistita si nu te consuma pentru atata lucru.Totusi ce vopsea permanenta ai folosit, daca poti sa-mi spui, eu as vrea sa-mi acopar firele albe si nu reusesc...sad

| denislupu19 a răspuns:

Cel mai bun mod, dupa parerea mea, este sa te razi in cap, astfel vei avea un par nou, brunet ca la inceput si in plus daca ti-l razi va creste mai des. Funda?

| Xdreaper21 a răspuns (pentru denislupu19):

Nu va fi exact la fel va avea o mica minuscula tenta de roscat

| Mădălina_Alexander_1994 explică (pentru denislupu19):

Nu exagerăm

| Mădălina_Alexander_1994 explică (pentru Xdreaper21):

Nu contează, cum pot știi cum pot scoate măcar 50% din culoare?

| Xdreaper21 a răspuns (pentru Mădălina_Alexander_1994):

Nu poti scoate cat vrei tu din culoare ca sa fie la fel sau sa fie fifty fifty eu de asta mi-am facut parul temporar alb ca sa il pot face verde temporar poate si rosu aprins in viitor tot temporar si o sa fac cu culori asa paan o sa imi plaac una foarte mult si poate ma voi vopsi