| igonnalove22 a întrebat:

Heei TPU.
Simt ca mor! Nu mai este mult si se termina semestrul si mi-e din 16 materii la foarte multe mi-a iesit media 9. straight face
Si parinti iti faceau sperante ca o sa-mi iasa media 9, 75 pe sem asta, decii daca o sa afle ca din alea 16 materii cam 7-8 sunt de media 9. o sa explodeze in nervi.sad. Nu stiu cum sa le spun. Si la cate medii de 9 am sa ma rog la D-zeu sa imi iasa si mie 9, 30. Cum sa le spun, pentru ca stiu ca e doar vina mea, dar ma simt ingrozitor pentru ca nu am reusit sa am cat mai putine medii de 9.

5 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Eu nu cred că este rea această medie. Tu nu eşti perfectă cum nu sunt nici eu şi nici părinţii tăi nu sunt. Ai ar trebui să te înţeleagăşi să te ajute. Doar nu o să stai toată ziua cu capul în carte să toceşti.Hai şi un pic de libertate. Dar, zic eu nu o să se supere.
Baftă.

| cryna a răspuns:

Ai deja medii foarte bune. felicitari! ai muncit mult si pentru media 9.ca nu o obtii asa.parintii tai asta ar trebui sa inteleaga.tu nu esti un robotel.esti o fiinta cu bune si rele. apropo in ce clasa esti?

| CvonD a răspuns:

Pur si simplu, le spui ca in ciuda faptului ca ai facut tot ce ai putut nu ti-a iesit cat voiau. si oricum, 9 e o medie mare, nu ar trebui sa te simti vinovatabig grin si eventual le ceri scuze si spui si tu ca a fost foarte foarte greuhappy 9 e o medie foarte bunabig grin

| igonnalove22 explică:

Sunt clasa a 7-a.

| igonnalove22 explică:

Va multumesc ! big hug .
O sa incerc pe unde mai pot repara sa fac din 9 , un 10 .
Sper sa reusesc happy.