| Cristina_3547 a întrebat:

HEELP! Am hackeri in pc.Stateam pe mess si trimiteau mass-uri la doar cei care erau online.Chiar vedeam cum selecta lista si trimte mass-ul. Ce sa fac?crying

6 răspunsuri:
| AldanaBlue a răspuns:

Asta ne intrebi tu Criss sau hack-erul?

| Viuvi a răspuns:

Nu ai asa ceva laughing
E pur si simplu un virus tongue
Ce imaginatie bogata are lumea in ziua de azi laughing

| DianaLostInDreams a răspuns:

Vorba lui Luchas, daca nu dadeai click pe vreun mass, sau cine stie pe ce nu avei virus acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagă aspiratorul în unitate și aspiră-i. Răspuns pe măsura categoriei.
Zău acu', ți-a fost învățare de minte? Mai accepți tot ce primești pe „mess"? Ă? Că e numai vina ta! Un virus nu se poate activa de unul singur, decât dacă nu cumva... l-ai ajutat tu.
Ce ai de făcut:
1. Monitorizezi toate porturile de intrare oprind efectiv orice program instalat ce face conexiunea la internet și determini procesul prin care se conectează „hecherul" la tine în PC, pe baza lui afli locația(iile) de unde se execută. Oprești procesul și elimini fișierul.
2. Reinstalezi Windows-ul (mai simplu) și bagi un firewall de-l doare capu' pe nea Gigă hacker-ul satului. Dacă vrei să fii sigură că nu mai ai probleme, poate scoți niște bănuți din buzunar și iei un Kaspersky, altel te dai pe soluții free (gen Comodo sau ZA). Noroace.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saluta-l pe marius din partea mea, si spune-i ca a avut dreptate cu programu ala de intrat in pc-uri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un prieten de al meu are aceas problema a patit-o azi cand era pe la mine cu un hacker