| kpoplovermdm a întrebat:

Heey, dragilor.Nu stiu ce sa fac. Prietena mea ma dezamageste pe zi ce trece. Nu as vrea sa povestesc toate cate mi-a facut..nu sunt lucruri foaaarte grave, dar acumulandu-se toate astea, ma simt din ce in ce mai tradata si indepartata de ea. Ea ma indeparteaza... prin tot ceea ce face de ceva timp, desi nu lasa sa para asta.aici intervine dorinta ei de a se baga mereu peste ceea ce este al meu, de a fi ca mine si de a se folosi de plusurile mele in avantajul ei. Repeta aceleasi greseli de mai mult de 2 ori fiecare, chiar daca eu ii spun ca ma deranjeaza si ca ma face sa ma simt prost. Se scuza pe moment, apoi parca uita totul. Mama mi-a demonstrat faptul ca nu e o asa buna prietena pe cat lasa sa para. A avut dreptate, ca de obicei, ca din vina ei s-au auzit sau s-au intamplat anumite lucruri,dar de fiecare data am zis ca nu a fost cu intentie,ca o iert, ca asta este. Pana acum! Deja incep sa imi pierd increderea in ea, m-am saturat sa tot aiba impresia ca daca se scuza, rezolva totul. Nu vreau sa continuie totul asa, pentru ca sunt sigura ca mai devreme sau mai tarziu, imi va da lovitura de gratie. Cu toate astea, mi-e greu sa renunt la ea. Nu stiu ce ar trebuie sa fac. Dati-mi niste sfaturi, va rog! Dar sa fie cat mai convingatoare, pentru ca pana la urma tot voi ceda si voi trece peste, iar ea isi va permite sa ma dezamageasca in continuare in acelasi fel sau poate chiar mai rau.

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi articole despre prietenie si un filmulet.Succes.

| Uncais a răspuns:

Este o întrebare total inutilă. Desigur că cea mai bună opţiune ar fi să renunţi definitiv la ea!