| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am 14 ani si am niste prieteni online si nu ma contraziceti ca sunt falsi ca am facut apeluri cu ei si stiu sigur ca ei sunt. Deci acum cateva zile mama a aflat de ei si m-a pus sa ii blochez pe wapp si eu vreau sa vorbesc cu ei in continuare dar daca o fac pe ascuns e posibil sa ma prinda inca o data. Vreun sfat cum sa o conving pe mama ca pot vorbi cu ei?

Răspuns Câştigător
| AjutorNeconditionat a răspuns:

Eu sunt de acord cu mama ta chiar dacă îți place sau nu. Având in vedere ca acum comunici foarte mult online cu acești prieteni peste câțiva ani îți va fi greu sa fi social și vei putea avea probleme care crede-ma ca nu sunt usor de dus! Încearcă sa te bazezi mai mult pe viata reala decât pe cea virtuală!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tind sa cred ca maica ta are mai multa dreptate ca tine

| Catrice a răspuns:

Și?! Vorbești cu ei, ai făcut apeluri, dar v-ați întâlnit vreodată?!
Tu nu știi sa faci diferența dintre un prieten adevărat și unul fals.

| Rd79 a răspuns:

Ii zici ca nu ar trebui sa-ti dicteze ea ce prieteni iti faci, ca nu e treaba ei.