| aaaaaaaaaaaaaaaabjgkfkda a întrebat:

Hei. Am în jur de 1.71- 1.72, în ultimii 2 ani nu am mai crescut deloc. Sincer nici nu vreau sa mai cresc, am 16 ani. Ma opresc aici sau o sa mai iau în înălțime? (mama are 1.78 și tata 1.98, sora mea are acum 22 de ani și a rămas la 1.69).

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt femeie si am 1.74 si ma simt minunat la inaltimea asta.
Se pare ca, in industria de modele, o fata frumoasa este consdeirata daca este inalta si daca are peste 1.72m.
Deci, spor la crescut in inaltime, ca sa ai sanse cat mai multe, in tot ce faci si oriunde mergi.

| aaaaaaaaaaaaaaaabjgkfkda explică (pentru Violleta2022):

Eu cred că sunt deja suficient de înaltă, merci oricum.

| Andreeush a răspuns:

Asta nu depinde de tine. Nu poti sa zici stop si s-a rezolvat.
Esti inca in crestere si probabil o sa mai cresti in inaltime un pic.

| Csander a răspuns:

Cu siguranta ai sa mai cresti, inca esti in crestere deplina la 16 ani atat fizic cat si mintal. Si genetic, ai tai sunt perdoane inalte, deci asta iti soube multe.