| SoferTir a întrebat:

Imi e frica ca nu voi fi un om normal.adica am 12 ani si 7 luni si am 1.69 sunt baiat.Sunt prea inalt? Cat o sa mai cresc? Tata are 1.71-1.72 la fel ca mama mea. O sa fiu un gigant? Nu mai poootcrying sunt clasa a 6

Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

Linisteste-te cum sa devii gigant? Eu sunt fata si avea inaltimea asta in clasa a6-a,acum sunt in clasa aX-a si am 1.77, tu esti baiat iar baietii inalti au foarte mult sexapil si sunt remarcati oriunde.Nu te mai stresa degeaba altii ar vrea sa fie inalti.Ce ai vrea sa ai 1.50 si sa te indragostesti de fete de 1.70 si ele nu vor vrea sa fie cu tine din cauza inaltimii? Relax, take it easy:*

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am 1.90 si nu sunt cat China macar stiu ca incap in cabina de tir si ma pot intinde cu usurinta in ea cand dorm.

| Lora a răspuns:

Pai si tu tinzi sa crezi ca un barbat/baiat la 1, 90 m, poate si mai mult nu e un baiat normal? Stai linistit, gigantitatea aparea doar din cauza unor probleme hormonale(si nu numai)FOARTE MARI ceea ce se intampla doar la o singura persoana din miliarde!

| TeoPT a răspuns:

Dacă aveai vreo 2 metri la 12 ani, mai ziceam. Dar așa? Stai dracu liniștit și bucură-te de viață.

| Alyra a răspuns:

Bună! Există o formulă de calcul a înălțimii. Sună așa : (înălțimea tatălui +înălțimea mamei)/2 +5 la băieți +6 la fete.
În mod normal rezultatul ar trebui să fie înălțimea la care vei ajunge. Bine... există și excepții.
După formulă, tu ar trebui să ajungi pe la 1, 74-1, 75, ceea ce nu mi se pare o înălțime de gigant.
Nu o să fi prea înalt, stai liniștit!
Succes!

| ɔɐıɔ a răspuns:

Doi colegi au 12 ani si au in jur de 1.75.Nu e motiv de ingrijorare, eu am tot 12 ani si am 1.66

| AnonymousSs a răspuns:

O sa ajungi la 2, 65 si o sa fii cel mai inalt om din lume