| Elenamiki a întrebat:

Hei am si eu o intrebare care presupune cunoasterea legii. Daca niste parinti a unei fete de 16 ani l-ar da pe iubitul ei la corupere de minori care el are 27 de ani ce s-ar intampla daca fata ar sustine ca nu a fost corupta. sau daca fata ar pleca la el acasa? va rog urgent astept raspunsurile. conform legii. A da si daca parintii au rude in politie ar pati ceva grav iubitul fetei?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Indiferent ce sustine fata, el va fi sanctionat grav iar daca se poate dovedi ca au avut relatii sexuale poate face si puscarie! Deci destul de grav!