| Emma198 a întrebat:

Hei. As avea si eu nevoie de ajutorul vostru.
In vara asta o sa ma mut in Anglia cu mama mea. Chiar vreau asta dar imi este si frica de cum o sa fie oamenii acolo. Eu sunt mai timida si nu stiu cum sa ma bag in seama cu persoanele din jurul meu.Mi-e frica ca nu-mi voi face niciun prieten pe acolo plus ca limba engleza nu o stiu la perfectie. O sa trec in clasa a 10-a acolo.
Imi poate spune cineva ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| stefaniaaa69 a răspuns:

Păi limba engleză nici nu ai cum s-o știi la perfecție. o s-o înveți pe parcurs mai mult ca sigur. În legătură cu prietenii depinde foarte mult de ei și de cât de accesibili sunt. oricât de timidă ai fi. dacă ești înconjurată de oameni de treabă nu ai cum să stai singură. tu trebuie doar să nu-ți faci prea multe griji, să lași totul să vină de la sine. Daaar, să nu stai mereu într-un colțișor sau să fii tu cea inaccesibilă, încearcă să găsești interese comune și vorbește cu ei, învinge timiditatea happy

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Învață engleză și încercă să nu mai fi timidă. Crede-mă că timiditatea nu o să te ajute cu nimic în viață.

| Lawliet14 a răspuns:

Of! Inca un copil care pleaca in afara. sad