| userjune90 a întrebat:

Hei! Credeți ca ar fi ok sa închiriez o vila pentru majoratul meu unde petrec cu prietenii, o cinste în oraș sau sa nu fac nimic pentru ziua mea? E pe 22 iunie, problema e ca sunt crescuta de un singur parinte iar perioada asta e foarte aglomerata cu banii, reparații, schimbat mobila, școală de soferi etc și parca m-as simți prost sa mai dau și 50 de milioane+ pentru o petrecere de câteva ore. Ce spuneți? V-ați facut majoratul? Ce-mi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pai inchirierea unei locatii fie ca vorbim de o villa fie de un pub implica ceva costuri cum ai zis...iar tine scuza-ma ca iti zic dar pui efort pe singurul tau parinte!
este foarte misto sa iti faci majoratul dar cand situatia financiara este pe masura!
Nici sa nu faci nimic parca nu te vei simti bine
Ar trebui sa cauti ceva idei de locatie de iesit in oras de facut 1 zi festiva cu bani mai putini dar sa fie misto pentru tine si invitati!
Nu am idee acum, dar as zice sa iti iei doar o mica mana de prieteni pe cei mai buni si sa te gandesti sa organizezi ceva!
Nu imi vine insa nicio idee unde poti sa mergi sau ce puteti sa faceti, pentru ca majoratul este o zi mai speciala, daca implineai 22 de ani faceai o iesire la mall de exemplu si dadeai fast food la toata lumea, asa ...trebuie ceva de un mai mare bun gust si ceva cool pentru voi adolescentii!
eu te sfatuiesc sa organizezi ceva, dar mai restrans decat mersul intr-o villa, in care unii beti pot face rele pe acolo si sa iasa urat apoi cand afla proprietarul!

| userjune90 explică (pentru Simpatic):

O sa ma mai gândesc, mulțumesc mult pentru răspuns, e bine ca e vara și sunt mai multe variante, pana la urma și o cinste cu prietenii buni contează, amintirile raman pana la urma, seara faina!

| Simpatic a răspuns (pentru userjune90):

Nu ai pentru ce sa imi multumesti!
da,cea mai buna solutie este cea care sa nu implice niste costuri mari, insa nici sa nu faci nimic, pentru ca mai tarziu vei avea niste remuscari!
deci ceva micut, organizat, impreuna cu cei mai buni prieteni este ce trebuie!
ce anume si unde, iti poate veni o idee cand nu te astepti!
Seara faina, asemeni!

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Vorbeste cu parintele tau fiindca el decide, avand banii, nu noi.

| Nirvanaaa a răspuns:

Salut!
Având in vedere ca sunt și alte costuri, poți opta pentru o serbare a majoratului ceva mai ieftină.
Nu mi-am făcut majoratul. Am ieșit la cafea cu prietenii și asta a fost.
Nu voiam sa cheltui atâția bani, deoarece nu voiam sa îmi supun părinții la un stres inutil.

| userjune90 explică (pentru Nirvanaaa):

Nici eu nu sunt adepta petrecerilor, e multa cheltuiala pe puțin timp. doar ca în ultima perioada se pune accent sa ți fsci majoratul, și parca te și simți prost ca nu ți ar dori sa l faci..mulțumesc pentru răspuns!

| ValentinMihai78 a răspuns:

Un sfat bătrânesc! O dată în viață ai 18 ani! Indiferent cât de complexă e situația financiară, gândește-te la o petrecere pe care să o ai la sufletul și inima ta, toată viața!
Spui ceva de școală de șoferi! Dacă nu ai făcut actele necesare pentru școala de șoferi, amână până la toamnă.
Amână cheltuielile cu casa, ce se poate amâna, de exemplu mobila.
Încearcă să găsești o listă de cheltuieli de amânat, iar banii salvați folosește-i pentru majorat. Căci vor fi cheltuielile cu tine, ținută, manichiura, pedichiura, coafura.
Nu face ceva ce mai târziu vei regreta în legătură cu majoratul!