| Krmy a întrebat:

Hei. De ceva timp am inceput sa folosesc ulei de ricin pentru par. Nu stiu de ce, dar am impresia ca mai mult imi cade. Este normal? I s-a mai intamplat cuiva? Niciodata nu mi-a cazut parul asa. Chiar este indicat sa se foloseasca? Voi cum il folositi?

Răspuns Câştigător
| venilla a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie cand am inceput sa il folosesc. Nu stiu exact de ce, dar dupa o perioada mi-am revenit si ramaneam cu 3 fire maxim in perie laughing o sa-ti las mesaj cu o masca foarte tare pentru par! Pupici :*:*

| Krmy explică (pentru venilla):

Cat timp ai folosit uleiul de ricin? Te-a ajutat? Eu m-am speriat cand am vazut ca imi cade si inca ma gandesc ca o sa-mi cada totlaughing. Sa il mai folosesc?

| venilla a răspuns (pentru Krmy):

Vezi ca ti-am lasat mesaj cu o masca care cntine ulei de ricin. E mult mai buna, parerea meu, eu pe aia o folosesc si nu.mi mai cade aproape deloc parul(adica raman cu maxim 3 fire de par pe perie...nu exagerez) Cu uleiul de ricin mi-am dat vreo 3 saptamani de 2-3 ori pe sapatmana si cam din a3a saptamana a inceput sa-mi cada mai putin par, dar apoi am folosit masca aia, da rezultate mai bune. happy

5 răspunsuri:
| Mareacluj a răspuns:

Cand te dai cu ulei de ricin (care da, e foarte bun) trebuie sa lasi parul desfacut sa se aeriseasca, nu sa il strangi, mai rau faci.E posibil sa cada pentru ca el se regeneraza. La sora-mea a cazut f.rau si in loc (bine, nu asa de la o zi la alta) i-a crescut altul f.f.des si...cret...E insa e posibil sa cada si pe fond de stress sau din alte motive. Eu de ex.am multi factori de stress in jur, uleiul de ricin ajuta, dar atata vreme cat nu elimini factorii de stress, nu vei simti imbunatatiri. Incearca tratamentul de la Farmec anti cadere, cu petrol. E pe baza de petrol dar contine si ulei de ricin.Il tii pe par cam 3-4 ore si apoi speli normal; nu miroase neplacut.

| qasdw a răspuns:

Eu zic sa continui sal folosesti...doar ce s-ar putea intampla?

| Krmy explică:

Va multumesc pentru raspunsuri! :*:*:*