| BiancaStefanescu a întrebat:

Hei.Deci,sunt foarte trista.
Am 15 ani si sunt cu un baiat care are 18 ani.Suntem impreuna de 5 luni.Problema este ca acum cateva zile el a vrut sa facem sex,si eu nu am vrut deoarece nu ma simt pregatita.El s-a suparat pe mine si mi-a zis ca daca nu vreau sa o fac cu el se va desparti de mine cat mai curand, mi-a zis ca ma iubeste mult si ca vrea sa o facem din dragoste.
Ce sa fac? Nu ma simt pregatita.Sa o fac cu el? Il iubesc mult de tot si nu vreau sa il pierd.sad

Răspuns Câştigător
| DedeeAndreea a răspuns:

Hei.
Hmm...Eu zic ca daca acel baiat te-ar iubi cu adevarat, nu ti-ar cere asta, mai ales ca esti mica pentru a iti incepe viata sexuala.Cel mai bine ar fi sa ii spui ca nu vrei sa o faci cu el deoarece nu te simti pregatita.happy Oricum, nu cred ca te va intelege, adica sunteti impreuna de 5 luni si isi doreste sa faceti asta? Deja?!
El nu te iubeste cu adevarat. Spune-i ca nu te simti pregatita pentru a face acest pas, si mai degraba desparte-te tu de el, nu astepta sa se desparta el de tine! El nu te merita!
Bafta! Si sa nu cumva sa faci prostia de a face ceva cu el!

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

În niciun caz!
Nu-ţi oferi inima pe o tavă de argint unuia care e învăţat să mănânce doar din farfurii de unică folosinţă!
Ce anume îţi conferă certitudinea că după ce o să faci acest pas nu o să se despartă de tine, dacă te-a ameninţă de acum?
Nu merită să faci lucrul ăsta, mai ales că nu te simţi pregătită!
Baftă!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se stie ca varsta minima la care o fata isi poate incepe viata sexuala, din punct de vedere medical, este 17 ani si jumatate si ca inceperea vietii sexuale inainte de aceasta varsta aduce riscuri imense pentru fata. Asa ca nici un barbat de pe fata pamantyului nu-i va propune unei fete sub aceasta varsta sex, decat daca nu-i pasa deloc de ea, daca ii este complet indiferenta starea ei de sanatate. In plus, orice barbat stie ca pentru a face sex cu o minora ai nevoie de acordul parintilor ei, asta daca esti barbat si nu pampalau.
Fac pariu ca lui nu-i pasa de sanatatea ta si daca aduci problema in discutie iti va spune ceva de genul: lasa ca vezi tu atunci cand te imbolnavesti cfe vei face, nu ma innebuni pe mine cu chestii din astea. Fac pariu ca nu are demnitatea si puterea sa discute cu parintii tai. fac pariu ca vrea doar sa te duca in pat foarte foarte repede si apoi sa scape de tine. Un barbat care se gandeste la o relatie serioasa, pe termen lung, ar astepta intai sa va cunoasteti suficient, sa va iubiti si apoi ti-ar propune sa ajungeti in pat, in nici un caz dupa doar 5 luni (asta daca ignoram varsta). In concluzie: tu esti un copil cu mai putina minte decat ar fi normal la 15 ani si ai impresia ca te-ai indragostit de un barbat pe care abia il cunosti. El e hotarat sa profite repede de asta si sa scape la fel de repede de tine. E pacat sa te lasi folosita in halul asta si sa-ti distrugi intai copilaria si apoi viata. gandeste-te si tu: crezi ca cineva va mai vrea vreodata sa aiba copii sau casnicie cu tine stiind ca ti-ai inceput viata sexuala la doar 15 ani si ca esti in mare pericol de a muri tanara de cancer de col? Crezi ca merita sa iti sacrifici viata si sanatatea pentru un profitor fara pic de demnitate? Mai bine ai anunta politia, este infractiune ceea ce face el, fiindca tu sunt sigura, dupa modul in care esti dispusa sa cedezi ca nu ai suficient discernamant.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te iubeste de se sparge. nu iti e destul de clar ce trebuie sa faci? papucii, dai repede papucii pana nu ai sa regreti, iti spun eu nu vrea nimic, dar nimic altceva decat sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing
Si daca mai asteapta 2, 3 ani, nu o puteti face tot din dragoste?
Ai pus suflet prea devreme, inainte sa il cunosti suficient de bine si inainte sa stii ce intentii are!
Evident, nu ai avut de unde sa stii ca el, de fapt, doar sex urmareste.
Nu face pasul asta.Nu cu el. Fa-o cu un baiat care sa te merite,care sa te iubeasca pentru ceea ce esti, care sa-ti respecte deciziile si sa astepte sa fii pregatita!

Un baiat care pretinde ca te iubeste si iti spune ''daca nu faci sex cu mine ne despartim curand'', CLAR nu te iubeste! Nu fa prostia asta. O sa fii ranita, o sa suferi, dar mai bine asa, decat sa regreti ca ti-ai pierdut virginitatea cu un baiat de nimic!

Ai grija de tine.

| Denisa2763 a răspuns:

Chiar daca il iubesti, el poate sta cu tine doar pentru sex, gandeste-te ca daca o faci el te lasa iar tu ramai cu mai multa suferinta, daca el insinta si insista sta cu tine doar pentru sex, NU TE IUBESTE sad