| multivitamin a întrebat:

Is nou pe aicea.Am si eu sa spunem o problema.Am doar 20 de anii.Am o prietena stabila care are 19 ani.Suntem impreuna de 4 jumate si am facut dragoste doar de maxim 5 ori...Bine.ca tentative au mai fost de giugiuleala dar Dragoste am facut doar de 5 ori in 4 ani jumate.Nu stiu de ce nu vrea sa o facem mai des. pur si simplu daca ii spun spune da facem si practic se face ca uita.Nu cred ca este din vina mea deoarece eu m-am purtat frumos cu ea mereu, am fost atent cu ea.NU AM INSELATO NICI o Data.In schimb in al 2-lea an am aflat ca ea m-a inselat cu un baiat la o petrecere, Dar eu am trecut cu vederea peste asta ca si cum nu sar fi intamplat nimic, Deoarece o iubesc mult prea mult, si mi-e frica sa nu o pierd. Ea sustine cu tarie ca cu mine sia pierdut virginitatea. Dar nu au fost semne (ex sange sau alte kesti)doar k a fost putin cam stramt.Deci Intrebarea mea este! Dc in 4 ani de zile doar de 5 ori? Dc nu vrea mai des? Mereu evita discutia asta.Rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| ghiCIne a răspuns:

Se poate sa fi fost tu primul, dar nu-i sigur.
In 4 ani de zile e rar, totusi. Intr-o relatie "sanatoasa" s-ar intampla macar o data la 2 saptamani.
Poate are pe altul si nu mai poate si cu tine.
Si daca tot ai fost inselat o data nu e exclus s-o faca din nou. Nimeni nu se schimba.
Trebuia sa intelegi de pe atunci ca nu te iubeste cu adevarat.
Intreab-o cata vreme crede ca va supravietui relatia voastra.
Bafta! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| multivitamin explică (pentru ghiCIne):

Cred ca ai dreptate dar ea sustine cu tarie ca ma iubeste.Nu stiu ce sa mai cred...

| ghiCIne a răspuns (pentru multivitamin):

Poi daca te iubeste asa cum spune ea, ce o impiedica sa te iubeasca cu trup si suflet?

| mih1990 a răspuns (pentru ghiCIne):

Nu o impedica nimic.dar cand fata iispune sa il iubeasca si el ii raspunde"'nu pot''...pe el ce il impiedica?

| ghiCIne a răspuns (pentru mih1990):

Vointa.

29 răspunsuri:
| Chrisstine a răspuns:

Daca nu are chef ce vrei si tu acum? Las-o sa vrea ea nu tu!

| DeeaMarry a răspuns:

Sa inteleg ca 'mih1990' e prietena ta, 'multivitamin', nu?thinking
Bun. O sa va spun si eu parerea mea, incercand sa ajut. Voi decideti daca o luati in considerare sau nu.
El sustine ca ea l-a inselat. Deci, aici e vina ei.
E limpede ca el si-a pierdut incredere in ea de atunci, ajungand sa aiba indoieli cu privire la virginitatea ei. Din cauza asta, si ea si-a pierdut increderea in el si a inceput sa sufere din pricina neincrederilor prietenului ei.
Deci amandoi sufera, iar neincrederea si teama plutesc in aer deasupra lor constant.
Lui ii e teama ca e inselat, iar ei ii e teama sa mai fie impreuna cu un baiat care o suspecteaza de infidelitate.
Amandoi ati facut greseli la fel de mari.

Va iubiti si vreti sa fiti in continuare impreuna? Atunci va propun ceva. Uitati trecutul si luati-o de la capat, ca si cum abia v-ati cunoaste. Incepeti cu inceputul: saruturi, atingeri timide(Spun asta in special pentru tine, multivitamin. Poarta-te frumos cu ea, fa-o sa se simta iubita, rasfat-o. Ea are nevoie sa uite intamplarile din trecut si pentru asta are nevoie de ajutorul tau! Sunt sigura ca daca te iubeste, incet, incet va incepe si ea sa isi doreasca sa fiti impreuna). Si acum sfaturi pentru tine, mih1990: Incearca sa fii foarte sincera cu prietenul tau, nu ii ascunde lucruri importante, cere-i parerea, discuta cu el. Sunt sigura ca in timp i se vor risipi temerile!
E foarte important sa va recapatati increderea unul in celalalt! Altfel nu se poate...

| Masacven a răspuns:

Bun... pana acum ai actionat mereu gresit. Citeste ce ai scris mai sus si fa exact pe dos. Exemplu: ma port mereu frumos cu ea -> nu mai face asta. Nu ai inselat-o -> inseal-o, dar fara sa afle (sa vezi si tu ca exista viata dincolo de cusca in care singur te-ai inchis).

Gandeste-te un pic. Atunci cand ti se da ceva servit pe tava, nu prea iti va placea acel lucru. La fel face si prietena ta. Tu i te-ai servit intru totul, ea vede lucrul asta si profita la maxim stiind ca nu te va pierde niciodata. Incearca sa-i arati cu tu totusi nu esti mereu al ei, si fa-o sa lupte pentru a te pastra langa ea.

Iar ca sa iti raspund la intrebare, probabil nu vrea sa faca sex cu tine din cauza ca poate nu este atrasa de tine. Nu ii oferi nicio emotie, nicio traire in plus. In ritmul asta sigur isi va gasi (daca nu si-a gasit deja) un tip care sa ii ofere aceste lucruri si pentru care va lupta sa-l obtina.

Succes!

| multivitamin explică (pentru Masacven):

Cred ca ai dreptate la partea cu atrasul pentru ca.De exemplu mergeam la o pensiune sa o facem.si mergeam si practiv vroia 5 minute si atat.pe urma cauta motive zicea ca trebuie sa se duca la baie ca trebuie sa faca pisu si ca ii este rau.dar asta se intampla numai cand mergeam s-o facem...

| Vl4dootz a răspuns:

Nici unul dintre noi nu poate sa-ti raspunda la intrebarea asta.
doar iubita ta poate.

| 愛日本 a răspuns:

Băieţi băieţi... doar la sex vă stă capul. straight face

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru 愛日本):

Si ce ai vrea? Sa ni se ofileasca ouale asteptandu-va pe voi? Si daca va asteptam o gramada de timp dupa aia sa afla ca ne-ati inselat? O relatie,dupa parerea mea, nu exista fara dragoste.Ori pui totul intr-o relatie ori cauti pe alta care nu e virgina.

Amice ai spus ca prietena ta te-a inselat mai demult.Ce te face sa crezi ca nu se **** cu altu si tu esti doar un "altu"din viata ei? Dar aicea ai gresit si tu frate, odata ce te-a inselat curva ramane ca doar curvele inseala! Ia fa tu bine odata si urmaresteo si daca se vede cu altu e clar...Ai 2 solutii:
1.ori o spargi cu bataia si iti bagi p^^a in tot ce inseamna ea
2.ori ai o stapanire de sine inimaginabila si ii zici un simplu "te-am parasit, pa".
Gandeste-te numai fi "sclavul" unei fete, ca ele cand vad ca le e bine si-o iau in cap.Succes.

| mih1990 a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Esti un idiot care nu gandeste.ce rezolvi cu bataie? si bagandu ti p.vai de capul tau ala dupa umeri care nu are nimic si suna a gol.trebuie sa intelegi omul, nu sa il jignesti sa il faci in tot felul si dupa sa se poarta ca si cum nimic nu s ar fi intamplat

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru mih1990):

Sunt un idiot? Ce rezolv cu bataia? Capu` meu suna a gol? Sa inteleg omul?
1.Pentru stirea ta eu sunt un idiot care o duc foarte bine deoarece eu nu las pe nimeni sa ma traga in jos.
2.Cu bataia se rezolva multe, trebuie doar sa stii cui sa i-o dai si cand.In cazul tau esti un fatalau care e aratat cu degetu`
3. Daca capu` meu suna a gol atunci cum se face de am luat bacalaureatul si am fost premiant pana in clasa a 10-a?
4.Pe el il inteleg perfect,am fost in situatia lui si tocmai de asta trebuie adusa orice cu^va care inseala cu picioarele pe pamant,sa ii ramana o amintire la fel de dureroasa cum mi-a lasat si ea mie.
In viata trebuie sa fi mai dur,daca nu, atunci cand viata iti va parea roz o sa ajungi imediat in genunchi, in moloz cu 100 de intrebari si regrete. Daca tu nu ai realizat asta, o sa realizezi.
Eu asa am fost educat de anturaj si de tata(stai calm ca tata nu da in mama).Mi s-a spus asabig grinaca arati slabiciune ceilalti vor profita de tine.Si este foarte adevarat asta.Asa ca te rog nu ma judeca daca nu ma cunosti.

| mih1990 a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Bine.si te intreb ceva...cum consideri un baiat care pune o fata sa se dezbrace, ea se dezbraca si el ii reproseaza ca e galeata si curva? cum? cum consideri baiatul care nu asculta un doctor cand ii spune ca o fata poate fi virgina chiar daca nu ii curge sange? cum? eu nu sunt curva.ma crezi sau nu chiar nu ma intereseaza.am facut o cu un singur baiat si atat

| mih1990 a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

La scoala nu exista vreo materie la care sa inveti cum sa te porti cu o fata care iti da ce are ea mai scump.nu te invata cum sa intelegi un om si sa fii aproape de el.sa ii multumesti pentru momentele grele in care a fost langa tine.
nu conteaza diplomele si media de la bac

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru mih1990):

Eu stiu sa ma comport cu o fata.Sunt foarte atent cu ea.Dar daca m-a inselat eu uit de orice si dumnezeu cu mila.Nimeni nu-mi trage teapa si n-am chef sa imi traga o fata teapa. Daca nu a primit educatie de la masa si tacsu sa nu fie o usuratica, o aduc eu cu picioarele pe pamant.
Asa ar trebui sa gandeasca toti baietii, nu sa stea acasa si sa-si planga de mila in timp ce aia se f&&e cu numai stiu cine.Respect to be respected.
Si conteaza si diplomele si bacul, eu vreau sa devin cineva.

| mih1990 a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Si baiatul care inseala? cu el ce trebuie facut

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru mih1990):

Hmm la un baiat care inseala cel mai dur lucru sa il faci este sa te vada ca esti cu altu`.Ca nu prea vad alta solutie. Oricum mai rar vezi asa ceva deoarece baietii inseala dintr-un motiv foarte clar.Sexul!
Daca partenera nu da nimic, el cat s-o mai astepte? Ca e baiat are si el nevoi. Daca respectiva vroia relatie, trebuia sa se implice cu totul nu doar cu vorbe.

| 愛日本 a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Ba deşteptule îs fată laughinglaughing

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru 愛日本):

Ba deşteapto am pus spatiu si am inceput cu "amice".Ma refeream la cel care a pus intrebarea...Off deşteptaciunile astea...

| 愛日本 a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Bai deşteptule, vrei sa faci sida sau sifilis? happylaughinglaughing Succes

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru 愛日本):

Ce copila smechera intre 4 pereti esti tu marolling on the floor.Off cred ca de asta zic toti ca, copii din ziua de azi sunt prosti si tupeisti.Tu ii reprezinti, nici macar nu ai curajul sa iti arati anul de nastere la profil ca ti-e rusine cu varsta ta.
Cand treci de 18 ani atunci sa faci misto bai gandaco :*

| 愛日本 a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Măi copile, uite că poate nu vreau s`o arat aşa k ia taci.De ce să o arat în primul rând? Te doare pe tine în c*r dacă p arat sau nu? Dacă da, atunci să te doară. Poate că nu vrea s`o facă cu tine, poate nu te pricepi la împins sau eşti prea obsedat. Hai pa. Poate crede că stai cu ea mai mult pentru trup, nu suflet.

| mih1990 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te gandesti la comportamentul tau. poate ca nu te porti chiar asa frumos cum spui. poate ca au fost momente in care ai facut o sa se simta ca ultimul om...nu iti da de gandit? ar trebui sa ai incredere in ea nu in ce iti spun altii.voi stiti ce se intampla cu adevarat intre voi.nu iti poate da nimeni niciun sfat.ai grija de ea si de tine

| mih1990 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te gandesti bine inainte.
lumea spune multe.dar numai tu stii ce ai trait, ce ai simtit, cand ai plans de fericire sau nu.
Daca stam sa ii ascultam pe ceilalti vom ramane singuri pentru totdeauna

| mih1990 a răspuns:

Desi atunci cand am facut`o pentru prima data m ai facut asa cum m ai facut si tii minte foarte bine, cand eu plangeam si iti spuneam sa te porti frumos imi aduc aminte cu drag.
Nu imi pare rau nicio secunda pentru ca esti singura persoana pe care o iubesc si pentru care mi as da viata.Pentru toti idiotii care isi dau cu presupusu`
vedeti va de viata voastra si nu mai frecati menta pe net

| multivitamin explică (pentru mih1990):

Fazai ca mereu cand am fost s-o facem. Spuneai k faci pisu si ca tie rau si kesti de astea.lasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nemultumitul poarta vina, intotdeauna.

| Geoxxl a răspuns:

Este frumos