| Xlove64 a întrebat:

Hei!
E adevarat ca daca visezi ceva, in realitate se va intampla opusul a ceea ce ai visat tu?
Funda ( + explicatii )

Răspuns Câştigător
| blueskies14 a răspuns:

Nup. Visul este un fenomen. Cand subconstientul tau retine o informatie caruia 'ii place\il intereseaza" se manifesta in vis. Dar sa stii ca exista si vise lucide, dar astea se pot intampla dupa o lunga serie de exersari. big grin

7 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Nu, deloc. Sunt pure coincidente

| IncorrectUsername a răspuns:

Cateodata...Mie mi s-a intamplat dar nu mereu...

| catalinnaelena a răspuns:

Nu e adevarat... de multe ori visele se nasc din multimea gandurilor, adica te strrsezi sau te gandesti mult la un anumit lucru, si visezi... dar nu e adevarat ca ti se intampla in realitate opusul

| Adrianaa15 a răspuns:

Nu, Visele sunt facute de imaginatia ta, Nu are nici o legatura cu viata reala.

| Azazea a răspuns (pentru Adrianaa15):

Pai eu am visat odata un baiat/copil pe care nu l-am mai vazut in viata mea si dupa cateva zile ma plimbam prin oras, si l-am vazut pe strada si nu stiam de unde imi pare cunoscut, si cand mi-am dat seama am ramas cam socatalaughing
stiu ca e stupid, mai ales ca eu sunt foarte sceptica in privinta chestiilor astora, dar...a fost destul de bizarlaughing)

| chaseyoung a răspuns:

Nu nu este posibil. e visezi tu e doar o mica parte din ce a retinut creierul tau de-a lungul zilei! asta e o mare minciiuna! funda?

| Trollman a răspuns:

Dupa cate stiu eu visele sunt superstitii sau se creaza in mod stiintific dupa intamplarile avute dar daca crezi sunt sanse sa se implineasca, niciodata nu ti se va intampla opusul intamplarii din vis.