| 德尼莎 a întrebat:

Hei fanii anime! Descrieti-mi va rog, serialul Bleach despre ce este vorba si ce gen de anime este. Funda! :*

Răspuns Câştigător
| Kaneki a răspuns:

Bleach este un anime lung 366 de ep si sincer l-am vizionat in cam o luna. Este un anime care pune baza pe lupte epice si capatarea de puteri cat mai mari. Personajul principal, Ichigo, reuseste sa ii impresioneze pe toti devenind mai puternic in cateva luni decat unii care folosesc acele puteri de mii de ani. Mereu isi protejeaza prietenii si prietenii pe el. Isi pierde puterile cam de 3-4 ori si cica nu ar mai putea fi recuperate sub nici o forma. Dar mereu gaseste o cale sa le recupereze. Sunt multe de spus dar nu prea am chef sa scriu mult laughing. Deci in concluzie este un Anime care merita vizionat. Si acum ca am povestit asta am chef si eu sa il revad laughing. Vizionare placuta happy. Funda? happy