| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Iata ca am ajuns in punctul in care nu credeam ca voi ajunge.
Este un tip cu un an mai mic decat mine (este a11a) pe care il plac.
Ceea ce mi-a atras atentia la el a fost chiar privirea lui, pe care i-o intalneam mereu pe hol.
Nu vreau sa fiu paranoica si doar pentru ca il plac sa mi se para ca si el se uita la mine..insa cred ca si din partea lui a fost mai mult decat o simpla privire, avand in vedere ca in timp ce urcam scarile, el fiind cu un rand de trepte mai jos, cand mi-am lasat privirea in jos l-am surprins holbandu-se la mine..si cu gura deschisa!
Poate doar se uita, si mi se pare mie. poate se uita si ceva gen "uite-o si pe asta".
L-am cautat pe fb si l-am gasit, (finnaly!). I-am dat un like la poza de profil, sperand sa reactioneze cumva, insa nu a facut-o. Iar la stare relatie are "casatorit" (dar tind sa cred ca e pusa la misto, adica ca nu e nici macar intr-o relatie).
Intra foarte rar.iar data viitoare cand il mai prind on, ma gandeam sa ma bag in seama cu el. L-as putea intreba ceva de scoala (avand in vedere ca am fost in acelasi liceu) sau nu stiu. De fapt, pentru asta apelez la voi.
Nu vreau sa fiu directa, dar nici daca se prinde si nu ma place nu prea conteaza, in sensul ca eu termin anul acesta si nu ne mai vedem, ca sa zici ca ma simt stanjenitor data viitoare cand il mai vad.
Cum l-as putea aborda?

Răspuns Câştigător
| EuAnda a răspuns:

Eu zic sa incerci, asa cum ai zis si tu, sa vorbesti cu el despre scoala. Si sa faci in asa fel incat sa nu-si dea seama ca il placi sau ca "l-ai ochit" de ceva timp. Asa tot vorbind cu el, o sa va apropiati si parerea mea e ca daca si el se uita la tine probabil te-a observat printre alte fete si te-a vazut mai speciala, deci eu zic sa profiti de asta! :* baftaa

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Lasati placutul mai la urma, intai sa vina cunoasterea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze pentru exprimarea de pe la sfarsit. m-am pierdut in detalii

| EuAnda a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic sa incerci, asa cum ai zis si tu, sa vorbesti cu el despre scoala. Si sa faci in asa fel incat sa nu-si dea seama ca il placi sau ca "l-ai ochit" de ceva timp. Asa tot vorbind cu el, o sa va apropiati si parerea mea e ca daca si el se uita la tine probabil te-a observat printre alte fete si te-a vazut mai speciala, deci eu zic sa profiti de asta! :* baftaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cum ai zis si tu, ii poti zice ceva de scoala si s-o dai din vorba-n vorba sa vezi unge ajungi.

| Tudor_Daniel_1993 a răspuns:

Sunt o infinitate de modalitati! nu stiu cum faci ca le pui in calcul pe cele mai complicate si care pot avea urmari

| anonim_4396 explică (pentru Tudor_Daniel_1993):

Adica?laughing
Eu sunt mai pesimista. Si am totusi 19 ani. Sansele sunt f mari de a ma "lovi" de un refuz. Mai sunt baieti, insa....na, intelegi!

| Tudor_Daniel_1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da'mi adresa ta de facebook prin mesaj sa vorbimwinking