| Dianna_8523 a întrebat:

Hei happy ma tot gandesc de ceva timp sa pun postarea asta insa nu prea stiam daca imi va raspunde cineva. Nu e tocmai o intrebare e mai mult sa va cer parerea. Eu una din fire sunt destul de zapacita, sunt activa etc (sunt berbecbig grin) am o colega (tot berbec) care intr-un fel seamana cu mine la lucrurile pe care le face etc dar nu am idee de ce intr-un fel se intelege mai bine cu baietii, chiar daca ei o injura si o fac in toate felurile foarte des ea insista si ne vorbeste la toate fetele doar de ei. Eu una ma inteleg bine cu ei insa nu este vorba sa stau numai cu ei etc. Am impresia ca si ei ii place de baiatul de care-mi place si mie happy El se comporta cam la fel cu amandoua, ma rog pe ea o mai face in toate felurile, pe cand cu mine se comporta foarte normal, daca face ceva gresit isi cere scuze etc... Dar nu stiu ce sa cred, e corect cum procedez eu, ca nu ma bag mereu in treburile de baieti sau cum procedeaza ea ca se implica in orice fac baietii? Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Monica a răspuns:

Ea e ''baietoasa'' din cate ai mentionat mai sus. Baietilor nu le prea place sa intervina fetele in problemele lor. Din cate stiu. Ma rog, am prieteni [masculini] laughing. So, proprie experienta.
Pe tine te vad altfel. Le place de tine pentru ca ai trasaturi 'feminine''. In sensul ca esti altfel fata de prietena ta.Sensibila, stilata. draguta presupun blushing!
Nu e nicio problema. Tine-o tot asa dar nu exagera!
Sper ca te-am ajutat catusi de putin blushing

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca te lasi injurata si criticata de baieti fara ripostezi asta inseamna ca ai un complex de inferioritate.Asta cu zodiile e mai mult sau mai putin adevarata.Sa nu iei exemplu ei.Niciodata sa nu te lasi calcata in picioare de nimeni.Vezi ca se comporta asa grupul de baieti, ca iti vorbesc urat, ii atentionezi o data, de doua ori si a treia oara nu mai iesi cu ei.Se implica in tot ce fac ei pentru ca isi baga nasul unde nu ii fierbe oala si nu e deloc frumos

| smile a răspuns:

Nu ii urma exemplul. Ei ii place sa fie in atentia baietiilor dar nu intr-un mod tocmai placut. Tu procedezi foarte bine in comparatie cu colega ta.succes in continuare. fundita?happy

| laradio a răspuns:

Eu cred ca e bine cum faci tu.Nu cred ca te-ai simti bine sa te injure baietii.In unele lucruri de baietii chiar nu trebuie sa se implice fetele.:*

| MisteriousMan a răspuns:

Las-o in pace sa intervina ea in treburile baietilor, pentru ca lor (baietilor) le plac fetele mai feminine. Tie ti-ar place sa vina un baiat machiat? http://assets3.tpu.ro/design/images/emoticons/21.gif Ar fii amuzant dar mie nu mi-ar placea. Bafta!

| hhhdd a răspuns:

Din cate ai povestit o place mai mult pe colega ta.

| niknip a răspuns:

Cred ca te comporti ok, nu trebuie sa fi la picioarele baietilor(sa te injure si blameze) ca sa te bagi in seama.
Timpul va decide daca el te prefera pe tine.Lasal pe el sa faca primul pas.

| AndyNyappy5 a răspuns:

Esti praf.