| micata129273g3geuwjw a întrebat:

Hei TPU, acum am 16 ani, termin scoala. Prin august asa as vrea sa ma angajez intr-un restaurant, am profil de bucatarie la scoala si cand fac 18 ani as vrea sa plec in strainatate tot pe bucatarie,as incerca pe vas de croaziera,am auzit ca se castiga foarte bine. Voi ce ziceti, merita?
Cu banii pe care o sa ii strang,as vrea sa-mi cumpar o garsoniera nemobilata,fara niciun dulap. Mai bine dau niste bani decat sa dorm pe salteaua de pat unde alti oameni si animale au dormit. Mai bine fac totul dupa bunul plac. Voi ce ziceti,merita? Cam cat ar costa o astfel de garsoniera, nemobilata?
In Sfantu Gheorghe mai exact.
Am mai vazut unul care o zis ca mai bine iti cumperi un apartament in rate, il dai in chirie, cu banii de chirie platesi ratele. Nu prea ma incanta dar nu stiu. Va cer voua parerea, multumesc.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Imi place cum gandesti dar vei avea mult de munca. Sper ca stii ce inseamna sa fii bucatar intr-un restaurant.

| micata129273g3geuwjw explică (pentru darrio2007):

Am fost in practica la restaurante. munca nu este o problema. vreau doar sa stiu punctul de vedere al altora despre dorinta mea.

| darrio2007 a răspuns (pentru micata129273g3geuwjw):

Este dorinta ta. Ce as putea sa-ti spun?

| micata129273g3geuwjw explică:

Doamna stati linistita, eu am calificare de bucatar. o doamna de la o pensiune deja a vrut sa mi faca contract sa lucrez acolo. nu stiu pe ce lume traiti dvs, in anii lui ceausescu nu mai suntem. si alfabetul dvs lasa de dorit. o seara frumoasa dna violetta. a si la faza cu garsoniera totul dupa 18 ani, sunt si eu constienta de asta. sq nu credeti ca n am minte. si baiat sunteti dvs ca eu sunt fata.

| micata129273g3geuwjw explică:

Stiu ce inseamna munca de bucatarie. am fost in unele dintre cele mai mizere restaurante din sf gheorghe. cat despre dna violetta sa i facem cadou o lectie de scris de ceva.