| KatherineP a întrebat:

Am 13 ani, nu mi-a venit ciclull inca. De 2 zile am dureri ingrozitoare de burta. Abia ma pot misca pentru ca ma doare foarte rau. Asta ar fi un semn ca trebuie sa-mi vina? puppy dog eyes. Dau funda pentru cel mai detaliat raspuns.

2 răspunsuri:
| MarrieMarie a răspuns:

Da! Nu iti pot da prea multe detalii dar cand mi-a venit mie mi s-a intamplat la fel! Imi era si rau imi apreau din ce in ce mai multe cosuri, iti spun un pont cand esti la scoala mai du-te pe la baie sa verifici.Si ca sa iti treaca, ia no-spa normal sau forte de preferat forte daca ai dureri ata de mari.nu le spune prietenilor daca iti vine ca eu consider ca e o chestie intima! deci no-spa forte de numesc pastilele! inca ceva i-ati cate un tampon zilnic la tine si puneti-l ca sa nu ai probleme cu patatul si sa ai si un tampon normal la tine in caz ca iti vine ca sa ti-l pui! sper ca ti-am fost de folos! FUNDA?

| Andreutzaaandreea a răspuns:

Depinde mai bine mergi la doctor. daca te doare in partea de jos a burtii da, e posibil. dar, ne te agita prea mult