| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si trebuie sa imi aleg profilul de liceu.Eu ma voi orienta spre antreprenoriat si afaceri, asta ma pasioneaza si cu asta ma ocup.As dori sa am cat mai mult timp liber pentru a avea timp de activitatile mele.Voi ce parere aveti? Ce profil credeti ca este cel mai potrivit?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Daca vrei timp liber, du-te la un profil uman, asta este cel mai potrivit pentru tine. Ai timp suficient sa-ti cumperi carti, cursuri si sa inveti pe cont propriu tot ce tine de afaceri si chiar sa-ti dedici timp inca de acum sa obtii primii tai bani ca la 18 sau 20+ sa ai atat cunostinte cat si finante pentru a-ti deschide ceva micut si sa tot scalezi. Succes!

5 răspunsuri:
| Marian7777 a răspuns:

Filologie cu siguranță. Faci educație antreprenorială. timp liber ai mai mult, dar depinde cum îți organizezi timpul.

| FlorinPopescuCirjan a răspuns:

Dar ce afaceri faci? Ce activitati ai?
Si nu inteleg ce a zis Nemessys: "sa-ti cumperi carti, cursuri". Afacerile chiar se invata din carti? Macar ca asa am citi cu totii cartile alea si am deveni miliardari. Ca eu nu inteleg

| Cobrakobra a răspuns (pentru FlorinPopescuCirjan):

Am magazine online,(la activitati ma refer cursuri, seminarii despre afaceri).din carti inveti, iar in afaceri aplici ce ai invatat.degeaba citesti carti daca nu faci nimic dupa happy

| FlorinPopescuCirjan a răspuns (pentru Cobrakobra):

Ohoo, pai si ce magazine online? Cati bani ai investit si cati faci? Ca si eu vreau sa devin antreprenor.
Ai dori sa vorbim in privat mai multe?

| FlorinPopescuCirjan a răspuns (pentru Cobrakobra):

Momentan statusul de membru nu imi permite sa dau mesaje in privat pe TPU, dar putem vorbi pe tiktok(pentru a pastra anonimatul)
Asta e numele meu: user7111404336340