| gretablue a întrebat:

Am aflat de curand ca o asa zisa amica[prefacuta]. se prefacea amica doar de dragul unei fete care este prietena mea. Ele doua sunt certate acum si fata aceasta mi-a dat niste convorbiri dintre acea prefacuta si o prietena de-a ei in care ma criticau. straight face Mie nu-mi pasa de ele, sentimentul e reciproc : nu le sufar, dar totusi ma simt aiurea ca ma critica. Si prietena prefacutei nici macar nu ma cunoaste si cica 'nu prea ii place de mine'. Pareri?

Răspuns Câştigător
| xFreeeedom a răspuns:

Simplu. Adolescenta laughing). Mda, exact prin asta am trecut eu. Evita-le. Da-le cu flit cand te enerveaza, nu le baga in seama. Crede-ma, asta le loveste cel mai tare. Nu incerca sa le dai arama pe fata, oamenii slabi fac asta cand nu mai au arme, sau un as in maneca. Dovedeste ca ai mai multa minte decat ele happy. Nu ca nu ar fi adevarat...
Poti sa le dai tot felul de replici subtile, prin care le inchizi gura, pur si simplu lasandu-le fara cuvinte, adica mai pe romaneste.le dai maxim big grin.
Uite cateva care sigur iti vor placea :
Dintii tai is ca stelele, la fel de galbeni si la fel de indepartati!

Cand m-am imbolnavit ai fost langa mine, cand mi-a murit cainele ai fost langa mine, cand mi-a fost mai rau ai fost langa mine! Mai plimbate ca-mi aduci ghinion!

Ma tot gandesc la anii in care am fost prieteni... si ma intreb ce dracu' a fost in capul meu?

Trebuie sa recunosc ca ai adus religia in viata mea ...pana nu te cunosteam nu credeam in Iad!

Cum trec zilele si ma gandesc ce norocos sunt...pentru ca nu esti aici ca sa mi le ruinezi

Arati f bine pentru varsta ta... zici ca ai fi in viata

Nu spui prostii mereu, ci doar cand deschizi gura!

Nu te compari cu nimeni... toti sunt mai buni

Nu ma supar ca vorbesti asa de mult, atata timp cat tu nu te superi ca eu nu te ascult

Hai spune-ne tot ce stii. O sa iti ia doar 10 secunde.

Cred ca ai un creier ca si nou, avand in vedere ca nu l-ai folosit niciodata...

Sunt asa de trist fara tine... parca ai fii aici.

Wow, esti frumoasa, esti dulce, esti draguta...Astea sunt complimente nu cand cineva zice ca esti proasta, intelegi?

Te-as jigni, dar dupa ai crede ca te admir

Imi amintesc atunci cand erai mica...si vad ca nu ai fost vreodata misto

Cred ca am aflat de ce oamenii spun ca porcii sunt urati si lucrurile mici sunt proaste...nu te-au intalnit pe tine. laughing
Sper ca ti-am fost de folos. Nu uita: nu lasa garda jos. Pupici, de la xFreeeedom.

3 răspunsuri:
| AndaDaniela a răspuns:

Da raspunsuri mai scurtelaughing
Nu trebuie sa.ti pese cand te critica, asta inseamna gelozie! Tu ai ceva ce nu au ele, daca le ignori esti mai presus de multe, multe, foarte multe ori!

| xFreeeedom a răspuns (pentru AndaDaniela):

Nu este adevarat, daca o persoana e geloasa, nu inseamna ca ii este ciuda pe cineva, ci ca tine prea mult la acea persoana si nu vrea sa o piarda.

| AndaDaniela a răspuns (pentru xFreeeedom):

Nu neaparat, gelozia poate fi si atunci cand iti este ciuda!