| Anonima543m a întrebat:

Hei TPU, am avut ieri o cearta cu iubitul meu, niciodata nu a dat in mine si chestii dar ieri s-a enervat atat de rau pe mine ca am aflat ca se uita la o fata continuu si a inceput sa ma faca nebuna si ca exagerez in toate. Acum 3 luni l-am prins ca vorbea cu o fata din orașul lui, la fel a avut comportamentul a tipat la mine si m-a strans de mana. a doua zi ma învinețisem. Ieri a ridicat pumnul la mine si m-am uitat in ochii lui si s-a oprit nu a apucat sa dea. Dupa ne-am impacat si i-am zis ca de ce are intenția de a da in mine in certuri si mi-a zis ca atunci cand are draci nu se poate calma si face contra sa ma enerveze si pe mine si a zis ca nu va da niciodata in mine, se va opri mereu, nu stiu ce sa cred si nici ce sa fac, il iubesc foarte mult.(are 22 de ani si eu 17)

4 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa te gandesti la a lua pe alta cale pentru ca nu cred ca o sa mai reziste mult si o sa ti-o iei, daca el nu se poate controla. Oricum viitor fara pumni nu cred ca o sa fie, mai ales daca o sa stati impreuna intr-un apartament ceva, vor fi certuri din nimicuri si el fiind vulcanic s-ar putea sa te invineteasca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca da in tine sau ca ridica pumnul cam tot aia e, intentia e acolo.
Eu zic ca urmatoare data cand mai are apucaturi din astea trebuie sa zboare din peisaj, nu de alta, dar pentru viitorul tau.

| VoidEternal a răspuns:

El deja e violent. Chiar vrei sa astepti pana te pocneste?

Iar tu, esti geloasa, probabil fara motiv. Daca vorbea cu o fata si doar asta facea, chiar ti se pare ceva pentru care sa starnesti o cearta. La fel si cu uitatul. Eu vorbesc acum strict din ce ai spus tu, nu ai oferit foarte multe detalii. A te uita la cineva si a vorbi cu cineva nu inseamna ca te-a inselat. Depinde desigur si ce vorbea, dar asa cum am zis nu ai oferit detalii.

Una peste alta nu pare ca va potriviti. El prea nervos, tu prea necoapta...

| Crescent a răspuns:

Daca deja a facut lucrurile astea si are un comportament din asta, sa stii ca sunt sanse prea mici sa se schimbe.
Oamenii astia au o problema pe care o rezolva cam greu.
Mie sincer nu imi pare cine stie ce baiat. Mai ales daca se uita dupa altele. Poate ar trebui sa te mai gandesti putin.
Spui ca tu il iubesti foarte mult, dar esti convinsa ca si el te iubeste pe tine?
Gandeste-te la ce meriti, nu la ce vrei