| StewartCassie a întrebat:

Am citit "Fortele raului absolut" si am ramas foarte impresionata, am si "Vampirii sudului", L.J.Smith. Ce carti de fictiune pentru adolescenti imi mai recomandati? Inafara de Amurg.

11 răspunsuri:
| Fineness a răspuns:

Academia Vampirilor de Richelle Mead.
E superbă seria.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

True Blood.

| StewartCassie explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

True Blood ii Vampirii suduluiwinking si am.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru StewartCassie):

In Tara unde stau eu nu ii numesc asa, de aia am zis happy

| StewartCassie explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Aaa happy Acum vreau sa imi cumpar triologia ''Eve'' de Anna Carey, stii despre ea? Doar primele 2 carti au aparut, a 3a va fi in aprilie. Daca stii tu sau ai prieteni, sa-mi spuneti daca merita cumparata happy

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru StewartCassie):

Da, este o carte foarte buna, mie mi-a placut mult. Chiar nu mi-a venit in minte sa ti-o spun. Nu stiu daca iti va place, dar iti mai recomand o carte: Death in holy orders ( Autor: P.D. James > Phyllis Dorothy James), daca nu o gasesti in supermarket-uri, te-as sfatuii sa ti-o comanzi, este foarte buna, mi-a placut enorm (e misterioasa big grin ), iti las ISBN daca cumva te intereseaza: 978-84-9872-721-0. Daca te decizi cumva sa ti-o cumperi, si iti place, mai sunt carti scrise de acest autor, cum ar fi A Mind to Murder, etc.

| StewartCassie explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Multumesc, pe site-ul de unde cumpar eu carti am gasit ''Sala crimelor'' scrisa de P.D. James.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru StewartCassie):

Ma bucur happy

| Ralluxd a răspuns:

Buna! Pai tot de L.J.Smith este seria"Jurnalele Vampirilor", dupa care este facut si serialul.

| StewartCassie explică (pentru Ralluxd):

Da stiu, de aceea am scriswinking. Altceva? imi place la nebunie sa citesc.

| AlexSmile a răspuns:

Citeste Isaac Asimov, cel mai mare autor de fictiune.