| DoubleSwag a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi.Imi place de un baiat. Vorbim in fiecare zi, ne intelegem bine.Dar nu stiu daca ma place.El e genul ala de baiat rau care nu spune "te iubesc" si alte dulcegarii el iti dovedeste.In fiecare seara noi stam la web, in fiecare seara imi spune ca sunt frumoasa, ca ii place ca sunt tupeista. Vorbim atat de mult incat colegii mei si prietenii mei ma intreaba in fiecare zi daca suntem impreuna.Si asa cu toate complimentele si glumele lui am inceput sa il plac.Acum 3 saptamani m.am gandit sa ii spun ce simt, dar un "prieten" mi.a spart parola de la mess si incepuse sa se certe cu toata lumea in afara de acest baiat pe care l-a intrebat daca vrea sa fie cu mine el a zis ca nu vrea.Si acum ma intreb daca s-a schimbat ceva in 3 saptamani.M.am gandit odata sa apelez la niste prieteni care sa ii vorbeasca despre mine, dar au incercat niste fete si peurma le.a considerat disperate.Voi ce credeti? Imi spune ca sunt frumoasa, tupeista,sexy, ca ii place buzele mele, ca imi trimmite numai :* si :X etc. doar ca sa isi bata joc de mine?

4 răspunsuri:
| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Pai posibil vrea sa fiti doar prieteni.din moment ce a zis ca nu vrea sa fiti mai mult.Sunt multi care fac complimente ..si de fapt ii place mult sa vorbeasca cu tine nu ca ar vrea mai mult. poate nu-si da seama ca de fapt facandu-ti complimente ti-e incepe sa-ti placa de el sau poate iti da seama si vrea sa iti fure inima si sa te lase.Eu zic ca raspunsul lui s-ar putea sa te raneasca si o sa fie mai rau. uneori e bine sa nu risti nu are cum sa se fi razgandit in 3 sapt.[iti spun din experienta] o sa suferi mai tarziu...mai bine las-o asa...Ai grija de tine

| VanessaTya a răspuns:

Buna,in primul rand cati ani ai.din ce ai scris tu aici pare genul acela de baiat ce-si bate joc de fete, fara suparare dar cred ca si tu iti dai seama de acest lucru fiindca-l crezi,, baiat rau''. Acum serios iti spune ca esti,, frumoasa, sexy '' doar pe net nu si in viata reala, tu chiar nu te gandesti, si sa spunem ca daca e sa fiti impreuna de unde sti ca nu spune acelasi lucru si altor fete. Ok si acum sfatul meu : stai gandeste-te bine, ca din ce ai scris baiatul asta nu prea se implica in,, relatia voastra''. In fine tu esti cea care-l stie mai bine, si poate lua cea mai buna solutie. Te pup!

| DoubleSwag explică (pentru VanessaTya):

Chestia e ca nici unul din noi nu suntem genul sa spunem "te iubesc esti viata mea" si de vreo 3 saptamani nu l.am mai vazut sa fie asa de deschis cu alte fete.Si nu numai pe net imi face complimente, doar ca de multe ori nu il inteleg.Iar eu am 16 jumatate iar el 17 ani.Mersi oricum!:*

| marik a răspuns:

Pai fa si tu acelasi lucru ca el spune-i complimente sa vezi cum reactioneaza