| Mihaela_Iasmina_1994 a întrebat:

Hei, TPU! Am nevoie de un sfat, vă rog. Eu sunt o persoană prea bun, iert mult, sunt mereu acolo pentru toți, dar când am nevoie, nimeni nu e pentru mine. Și mereu sunt luată de proastă și m-am săturat. Aș vrea să mă schimb, să îmi schimb comportamentul, dar nu prea știu cum. ce as putea face sa nu mai fiu luata de fraiera? sa nu mai tac, cum ar veni.
#Funda happy

Răspuns Câştigător
| ShamelessQboy a răspuns:

Nu trebuie să te schimbi in rau dor pentru că ai contact cu oameni rai sau mai puțin simțiți!
Fii tu însuți, si fii fericita ca poti sa fii mai bună decât restul.
Dacă deja ai inceput sa ai impresia ca esti prea buna, deja începi să darami tot ce ai construit până acum.
Undeva, cândva, tot vei fi răsplătită pentru tot binele pe care-l faci, sa nu mai faci niciodată greșala sa iti pară rau ca ai facut o faptă bună.
Toate se intampla cu un rost.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu prea vad modestie in descrierea ta!
Spui ca esti o persoana "prea buna", ce inseamna asta?
Ca le faci temele colegilor?
Ca faci toata treaba in casa si nu iesi niciodata din vorba parintilor?
Ca ai numai note de 10 si nu ti se reproseaza nimic?

| Emma30555 a răspuns:

Dacă ești buna și iertatoare fii pana la capăt și nu regreta, nu mai aștepta nimic în schimb. Ajutorul va veni de unde nu te aștepți arunci când vei avea nevoie posibil și de la o persoana pe care nu ai ajutat o sau pe care nu o cunoști atât de bine. Dar dacă tu consideri ca ești prea moale atunci învață să spui și nu când mai ești rugata pentru ceva dacă consideri ca asa e bine pentru tine. Când cineva te deranjează cu ceva spune i cu cuvinte frumoase dar sa înțeleagă ideea. Uneori e bine sa taci alteori nu. Trebuie sa ai mai multa încredere in tine

| Mihaela_Iasmina_1994 explică (pentru Emma30555):

Mulțumesc mult pentru tot!

| BibiMary888 a răspuns:

Eu sunt exact in aceasta stare in care esti si tu, nu esti singura.Trebuie sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca sau sa te placa asa cum esti.Parerea mea laughing)