| Mynni3 a întrebat:

Am o mare problema la scoala eu chiar nu pot sa inteleg matematica. Oare de ce nu o pot intelege e enervanta si chiar de mi-ar spune cineva acelasi lucru de 100 de ori tot nu as intelege. Eu as merge la meditatii dar din cauza banilor nu se poate! Va rog sa ma ajutati-masadsadsadsad

Cum sa fac sa o inteleg?

4 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Nu stiu in ce clasa esti, daca nu ai apucat sa o inveti de cind esti la scoala si acum esti deja in clasa mai mare nu o sa mai intelegi matematica niciodata. Ca sa intelegi matematica trebuie sa o apuci totul de la inceput... cit nu-i tirziu happy Meditatiile nu te scapa happy Incepe de la tabla inmultirii si vezi daca reusesti sa o spui fara sa te uiti la ea.

| Mynni3 explică (pentru VladGH):

Sunt la liceu!

| VladGH a răspuns (pentru Mynni3):

Pai asta e, nu ai fost interesat pina acum de matemteca si acum cind te-ai trezit clar ca nu o intelegi. Cit nu e tirziu fa un efort si incepe sa-ti aranjezi totul de la inceput cu matematica. Poate stii tu ceva matemateca dar iti sta haotic in cap. Iti dau exemplu mia mi-a placut matemateca pentru ca am inceput sa o inteleg de la inceput, in schimb la celelalte obiecte eram foarte slab. Chiar daca intelegeam matematica foarte bine, apai cind se intimpla ca lipseam de la vreo lectie si se faceau exercitii noi, cind reveneam nu prea intelegeam trebuia sa ma intorc inapoi. Tu trebuie sa rasfoiesti in urma si sa incepi de acolo de unde ai inceput sa nu o mai intelegi. Altceva sunt sigur ca nu mai este de facut. Bafta

| delia567 a răspuns:

Cauta si tu un site de gimnaziu si ia-o usurel de la inceput. nu ma injura ca asa se face. daca stii, treci mai departe. totul e sa ai rabdare si o savezi ca o intelegi. daca n-o iei insa cu inceputul...mai greu happy