| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am o problema mica dar mare, mare dar mica... ma rog v-ati prins. Prietena mea cea mai buna mi-a zis ca a auzit de la iubitul ei cum ca iubitul meu ar vrea sa ma bage in pat vara asta, daca intelegeti ce vreau sa spun, si nu stiu ce sa fac. Daca e cu adevarat real ce mi s-a zis, imi e frica, ca daca accept si il las sa continue o sa ma creada lumea o curva, dar daca refuz si il opresc sa nu zica lumea ca sunt lasa si nu stiu sa imi traiesc viata. Dar daca e o minciuna, atunci sa il ia mama nb pe cel care a lansat zvonul.

Răspuns Câştigător
| doinitza94 a răspuns:

Pai uite:
1)Depinde citi ani ai si daca esti pregatita sa iti incepi viata sexuala
2)Poate ca sunt doar niste minciuni inventate ori de prietena ta, ori de prietenul ei doar pentru a te desparti de iubitul tau
3)Nu asculta ce vorbeste lumea, caci oricit te-ai stradui sa-i faci pe plac si sa nu-i dai teme de birfă, oricum vor inventa ceva.
Tu asculta-ti doar inima si fa ce crezi tu mai bine pentru tine!
Mult succes!

| Vanne a răspuns (pentru doinitza94):

Am 13 ani

| doinitza94 a răspuns (pentru Vanne):

Niiiici sa nu te gindesti sa iti incepi viata sexuala de la aceasta virsta!
Asteapta pina iti va propune iubitul tau sa faci acest pas, discuta cu el si spune-i ca nu esti pregatita si daca te iubeste, o sa te astepte, daca nu-inseamna ca nici nu te merita!

| Vanne a răspuns (pentru doinitza94):

Ok

5 răspunsuri:
| totElodia a răspuns:

Fiind o fata cu demnitate, eu as evita contactul vizual cu acea persoana, sau l-as face sa regrete grav. Poti fi insa si o curva daca-ti pasa de parerea altora si sa accepti.

| adych a răspuns:

Eu zic ca nu prea are importanta ce crede lumea, daca il iubesti si te simti pregatita sa faci pasul asta atunci de ce nu, iar daca nu esti pregatita discuta cu el si spune-i ce te framanta, iar despre scursorile care isi baganasul in viata altora nu am ce sa mai zic decat ca nu merita sa le fi prin preajma. parerea mea e ca totul se poate rezolva prin comunicare.