| 0Cris00P a întrebat:

Am si eu o intrebare? Cum pot face sau Ce pot face sa imi creasca sanii cat mai repede? Am 15 ani si totusi ei sunt mici. Fac 2 sporturi si ma gandeam ca o pauza putin mai lunga m.ar ajuta sa creasca? Ce.mi recomandati sa fac... exercitii sau ceva creme ..nu stiu. Multumesc anticipat tuturor ❤ (dau fundaa)

Răspuns Câştigător
| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, tu ca om trebuie sa inveti sa-ti respecti corpul asa cum este, sa-l accepti.
Sanii nu se pot marii fortat e o crestere normala in tot corpul, corpul asta gandeste-te ca e doar o carcasa dupa care ne recunosc ceilalti oameni nu te gandii ca e important un asemenea detaliu, un baiat care te va placea, te va placea asa cum esti, corpul nu conteaza, nu lucra la trup, trupul trebuie sa fie curat si ingrijit, nu modificat, lucreaza la suflet si la comportament.
Sunt multe fete cu sanii mici sau chair parca nu ar avea dar sunt foarte dragute si mie unul sa-ti spun imi plac sanii mici, nu te ajuta cu nimic unii mari decat daca vrei sa te fluiere lumea si asa mai departe, ei se mai dezvolta, nu mult dar se mai dezvolta, tu invata sa te accepti, fa-ti sufletul mai mare nu pieptul.
Ei sunt draguti cum sunt asa, asta e un factor important. Sper ca te-am ajutat si ai inteles, un baiat adevarat se va lipii de tine asa cum esti nu ori si ce lichea ca sa zic asa.
Nu ii asculta pe altii la jigniri, oamenii cei mai josnici se iau dupa aspectul fizic, nu ai nevoie de asemenea oameni in preajma.
Sa ai o zi placuta!

| RainmakerX a răspuns (pentru BeardedSamurai):

Vad ca nu mai are rost sa raspund la aceasta intrebare...
Sincere felicitari pentru felul acesta de a gandi!
Generatia noastra are nevoie de mai multi baieti ca tine! happy

| BeardedSamurai a răspuns (pentru RainmakerX):

Sunt incantat, iti multumesc ca ai apreciat, sa ai o zi frumoasa!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Singura soluţie ( exceptând implantul cu silicon ) este să ai RĂBDARE!
Sânii se dezvoltă până pe la 18-20 de anişori, apoi se mai măresc/dezvoltă la/după prima sarcină.

De asemenea, e posibil ca sânii mici să fie o caracteristică fiziologică - mai ales dacă mama/bunica ta au sâni mici ( de obicei, se "moşteneşte" din partea maternă ).

Toate cele bune!

| aXy99 a răspuns:

Din pacate nu poti. Posibil sa nu mai creasca mult. Asta e, nu toate fetele au sanii mari. Asculta-i sfatul lui BeardedSamurai. Chiar nu conteaza acest detaliu. Sanatate sa ai!

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Draga mea, si eu am avut aceeasi problema si varsta ca tine. Acest lucru, nu il poti face asa, spontan.
Ai rabdare.
Anul trecut, cand aveam aceeasi varsta si problema ca tine, am purtat ceva timp, sutien cu push-up, si sanii mei erau mai mari.
Insa am renuntat la Push-up, pentru ca am auzit ca face rau sanilor.
Dar ca sa vezi, acum, am sanii atat de mari, cum ii aveam cu push-up.
Esti frumoasa asa cum esti.
Sanii vor creste.
Asa cum au crescut si la mine.
Zambeste happy