| Nayuky a întrebat:

Hei TPU am un spin in deget langa os..si ma doare doar daca il ating..nu stiti cum as putea sa il scot fara un ac? am incercat sa fac ca si la cosuri dar nu iese.Dau fundita primei solutii care merge

4 răspunsuri:
| Youcandoit a răspuns:

Trage-l cu penseta sau roaga pe cineva sa ti-l scoata cu acul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa o incizie. va durea putin dar functioneaza. asa fac eu. cu acul rupe pielea din jur si il vei scoate. vezi ca o sa doare un pic. dar cel putin scoti spinul si nu se infecteaza.

| ĂăăAlexandra a răspuns:

Daca ai un spin langa os ar trebui sa mergi la doctor.

| BlueButterfly24 a răspuns:

Stiu o metoda pe care am folosit-o la randul meu, dar nu stiu sigur daca va functiona in cazul tau! Daca varful spinului e deasupra pielii si nu a intrat prea adanc, poti incerca sa pui un pic de superglue cu o scobitoare chiar deasupra lui.Astepti putin sa se usuce si apoi incerci sa tragi de superglue.Cu putin noroc iese si spinul afara! Sper ca ti-am fost de folos!