| Alexutzaaaaaaaaaa a întrebat:

Hei TPU.ce zice`ti...sa suferi sau sa iti traiesti viata din plin?!?straight facesad, astept raspunsuri cat mai detaliate:03:yawnFunda celui mai interesant si detaliat raspuns!:*straight face

Răspuns Câştigător
| nicko a răspuns:

Da de ce sa stai sa suferi?!?!?! O viata ai si trebuie sa o traiesti asa cum te duce capul, iti bati joc de ea?-Pacat, dar nimeni nu are dreptul sa te judece (si inca cati te judeca) ca este doar a ta.Vad atatea persoane care sunt vesele 99% din viata lor si poate ca au momente cand nu sunt chiar asa "happy" da incearca sa fie pentru ca asta le place sa faca, sa fie fericiti.
A suferi, exista 2 variante :1)Suferinta pe care tu nu o poti opri (iti moare cineva, ai probleme in familie), cand sunt probleme mai serioase, care de fapt au rolul de a te trezi la realitate putin, ca apoi sa intri iar in fericirea ta nelimitata. Si 2) Suferinta care ti-o provoci singura, ca vaaai cat il iubeam pe idiotul ala (da-l dracu, sunt milioane de idioti pe planeta), sau ca te-ai saturat de viata asta, ca altii au tot si tu nu ai nimic, e o prostie.E normal sa se intample si astea dar suferi 2 minute acolo ca sa fii si tu in rand cu lumea si apoi te bucuri de viata... daca nu ai chef sa faci nimic, asculta o melodie faina si mananc ciocolata, 5 minute din viata ta in care te-ai bucurat.
Scuze daca am scris prea mult si fara sens, inca nu m-am trezit bine laughing, Be happy big grinbig grin:*

4 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Sa suferi, traindu-ti viata din plin!
Exemplu:O femeie, face 3 copii cu un barbat (traieste viata din plin), si apoi incepe sa se certe cu sotul, sa se bata sa plece si sa vina, facand-ui si pe proprii sai copii sa o urasca (sufera)...
In acest exemplu este mama! Sper ca te-am ajutat!
Sper ca te-am ajutat!

| Nickname1890 a răspuns:

Sa suferi normal ca sa suferi... de ce ai vrea sa-ti traiesti viata din plin?

| Bogdan_Numai_1991 a răspuns:

Parerea mea e urmatoarea: decat sa suferi toata viata,mai bine pui punct si suferi mai putin timp,traieste-ti viata,esti tanara,ai multe de experimentat in varii domenii, iubeste, dar nu suferii foarte mult, fi distanta cu toti, dar in aceeasi timp nu ii face sa te uite.