| Ankiiiiiii a întrebat:

Hei TPU, credeti ca ar fi o prostie sa merg la liceu in alt oras si sa stau la camin? Nu as putea face naveta pentru ca sunt cam 50-60 de km. Help me, please!

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

E mult mai bine daca stai la camin de cat sa faci naveta.Te-a gandit bine! happy o sa economisesti mai putini bani.

| Ankiiiiiii explică (pentru OnuOnulică):

Poate mai multi bani! Mai putini nici gand.

| dianassie a răspuns:

Nuuu, nu face asta. Anii petrecuti in casa parinteasca sunt cei mai pretiosi, nu ii scurta!

| Ankiiiiiii explică (pentru dianassie):

Da,dar decat sa stau cu mama si tata toata viata pentru ca nu am mers la un liceu mai ok, mai bine scurtez asta acum. E mai bine pentru mine!

| Manuela21 a răspuns:

Daca ai posibilitatea ca parintii tai sa te lase si esti sigura ca asta iti doresti cu adevarat, ai putea sa mergi.

| Ankiiiiiii explică (pentru Manuela21):

Parintii mei sunt de acord cu asta si am de gand sa fac orice sacrificiu ca sa ajung acolo. Multumesc pentru raspunsul tau!