| Pe_Viata_Anonim_1994 a întrebat:

Hei Tpu.Cum fac sa nu ma duc maine la scoala? Ma simt foarte rau. Tusesc,stranut si am gatul uscat, iar mama ma trimite la scoala.Cum sa o conving sa nu ma lase maine sa ma duc? Nici nu am caldura la scoala si maine am 3 ore.

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mergi maine tu la doctorul de familie si obtine o scutire. După te întorci acasa, ii arăți mamei ca esti scutită medical si rămâi acasa.

| Mynameis93 a răspuns:

În primul rând îi spui că probabil ai răcit şi că nu te poți concentra mâine.
În al doilea rând, dacă nu merge cu asta, bagi de la tine şi îi zici că mâine te ascultă la ceva şi că nu ai apucat să înveți pentru ora respectivă.
Tu ştii cum este mama ta.Tu trebuie să ştii ce să faci.
Fundă? Xoxo

| Demetrov a răspuns:

Atata timp cat n-ai coptura, temperatura, astenie, te poti duce la scoala. Zi-ne mai bine ca nu iti place scoala si gata.

| Pe_Viata_Anonim_1994 explică (pentru Demetrov):

Imi place scoala, dar eu nici nu ma pot ridica din pat, iar cand tusesc noaptea, trezesc pe toată lumea din casa

| MrAnonim456 a răspuns:

Cum sa ai 3 ore? Ești la grădiniță sau cum? (Ca si acolo se fac mai mult.de 3 ore rolling on the floor)

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrAnonim456):

Se mai intampla mai laughing Si eu am 3 ore joia deoarece nu dau bac la biologie, nu fac germana, si am doar 3 ore la liceu laughing